Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Realiteti i dhimbshëm, fotografi që pasqyron varfërinë e rrugëve të Parisit në veprat e tij!

Realiteti i dhimbshëm, fotografi që pasqyron varfërinë e rrugëve të Parisit në veprat e tij!
September 13
18:37 2018

Sigurisht që kur mendoni për Parisin, mendoni për kullën Eiffel, ushqime të shtrenjta dhe firmat e famshme të veshjeve.

Por fotografi David Tesinsky na tregon anën tjetër të medaljes. Ai ka fotografuar  varfërinë në qytetet më të njohura të botës.

“I bëra miq shumicën prej tyre, të paktën përkohësisht. Në Londër, shihja shumë njerëz të pastrehë që jetonin nëpër rrugë, por në Paris ke familje të tëra refugjatësh gjithandej, madje dhe fëmijë. Është shqetësuese.”- është shprehur ai.

Fotot e tij janë shumë të fuqishme dhe pasyqrojnë realitetin e dhimbshëm të Parisit. /Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje