Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pyetjet që duhet t’i bëni partnerit në takimin e parë

Pyetjet që duhet t’i bëni partnerit në takimin e parë
November 17
12:41 2016

Shumë njerëz ndihen të lodhur nga takimet e pasuksesshme dhe si përfundim kërkojnë të gjejnë një partner për një marrëdhënie serioze.

Fillimisht ju nuk jeni të sigurt si ta gjeni këtë person, por duhet të keni parasysh që të vendosni disa kritere me veten tuaj. Në qoftë se do dilni në takim për herë të parë me një person të ri dhe mendoni se ai mund të jetë personi i duhur për të krijuar diçka serioze duhet t’i bëni atij 5 pyetje.

Kjo nuk do të thotë që ta bombardoni në pyetje, por duke biseduar, me stil, bëni këto pyetje, për t’u njohur më tepër me të dhe për të vendosur në qoftë se ai është një partner ideal për një marrëdhënie të shëndetshme apo vetëm për “one night stand”.

  • Ju jeni më shumë introvert apo ekstrovert?
  • Cili është vendi juaj më i preferuar në botë?
  • Si ju pëlqen ta kaloni kohën e lirë?
  • Ku e keni kaluar fëmijërinë?
  • Për çfarë jeni duke kërkuar në këto momente?

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje