Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pse njerëzit e suksesshëm vishen njëlloj çdo ditë?

May 09
15:27 2016

1. Më pak vendime për t'u marrë

1. Më pak vendime për t'u marrë
Picture 1 of 8

Njerëzit që kanë një rutinë të gjatë vendimmarrjesh në ditë për sa i përket punës, nuk duan ngarkesa të tjera edhe për sa i përket veshjes. Imagjinoni Bill Gates apo kolegë të tij që marrin qindra vendime në ditë të një rëndësie të lartë, të humbin kohë për të vendosur rreth ngjyrës së këmishës apo bluzës. Të këtij mendimi janë edhe presidenti Obama dhe mjeshtri i Facebook-ut, Mark Zuckerberg; ata mendojnë se të mos mendosh gjatë për zgjedhjen e rrobave të ndihmon të largosh një stres të shtuar të mëngjesit.

Pavarësisht gjithë zhurmës që krijon ndjekja e modës në shoqërinë që jetojmë, habia e shekullit është fakti se njerëzit më me influencë të botës së biznesit dhe teknologjisë tentojnë drejt rrobave të rehatshme dhe të thjeshta. Kjo do të thotë se ata përdorin për një kohë të gjatë 10-15 veshje të gardërobës së tyre. Ndiqni arsyet se pse ata zgjedhin të bëjnë diçka të tillë, mund të frymëzoheni.

Komento
Etiketimet
Shperndaje