Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pse flokët digjen gjatë verës?

May 26
17:58 2016

Mbani kapele

Mbani kapele
Picture 1 of 5

Gjithmonë kur dilni jashtë shtëpisë duhet të vini kapele, e cila ju ndihmon që rrezet e diellit mos të depërtojnë drejtpërdrejt në flokët tuaja.

Gjatë verës, ngjyra e flokëve zbehet dhe flokët digjen. Ju mendoni se dielli është fajtori i vetëm për këtë sepse ka pigment melamine dhe gjatë verës ju ekspozoheni më shumë në diell. Por ka edhe disa “fajtorë” të tjerë, si klori dhe uji i kripur, që ndikojnë në keratinë. Për të mbrojtur flokët nga dielli, kripa dhe klori ju duhen disa këshilla. Shfletoni galerinë për të parë disa prej tyre.

Komento
Etiketimet
Shperndaje