Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Prindër, ndiheni të lodhur dhe nuk dini si të argëtoni fëmijët? Ja truket që do t’ju shpëtojnë jetën…

Prindër, ndiheni të lodhur dhe nuk dini si të argëtoni fëmijët? Ja truket që do t’ju shpëtojnë jetën…
January 08
14:22 2018

Fëmijët janë gjëja më e bukur në botë, por njëkohësisht krahas kënaqësisë, prindërve u duhet të përjetojnë edhe lodhjen.

Ndonjëherë, disa gjëra që shohim fillimisht duken të çuditshme, por në të vërtetë janë truket që përdorin prindërit për të argëtuar fëmijët e tyre. Nuk dini se si t’i argëtoni ata? Dëshironi që fëmijët të hanë perimet apo të pijnë ilaçet? Ne ju japim zgjidhje.

Më poshtë do të shihni disa prej trukeve dhe këshillave që çdo prind duhet t’i zbatojë me fëmijët e tij.

 

  • Përdorni kartona për të ndarë fëmijët nga njëri-tjetri, kështu shmangni “luftën” mes tyre.

Use Cardboard To Stop Car Fighting Like This Genius Dad Did

 

  • Ilaçin mund t’ja jepni vetëm kështu: “Nuk është ilaç, është Pepsi!”

It's Not Medicine, It's Pepsi

 

  • Angazhoni fëmijët tuaj, duke i lënë ata të pikturojnë me ujë në një dërrasë të thatë.

Keep Your Toddler Busy By Letting Them Paint The Fence With Water

 

  • Siguroni një vend përfekt në plazh që fëmija juaj të mos përfundojë duke ngrënë rërë.

Use A Fitted Sheet To Keep The Sand Out At The Beach

 

  • Kthejeni krevatin e vjetër në një tavolinë pune ku fëmija mund të shprehë talentin e tij.

Recycle Old Cot Into A Craft Or Work Spot For Your Kids

 

  • Fshihni çokollatat dhe karamelet në qese perimesh.

Hide Your Candies In Frozen Beans Bag

 

  • Kur fëmija ju kërkon pranë dhe ju ndiheni të lodhur, vendosini pranë dorashkën tuaj.

Put A Bean Filled Glove On Your Baby's Back When You Want Your Kids To Feel Loved, But You're Too Tired

 

  • Lëreni fëmijën të shprehë kreativitetin në një kuti kartoni

Leave Your Kids With Their Creativity In The Empty Box

 

  • Ngjyrosni planin e tyre ditor dhe më pas mësojeni të kontrollojë kohën.

Color Their Routine And Teach Time Management

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje