Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pas vdekjes së babait, vajza bën tatuazh me hirin e tij…

Pas vdekjes së babait, vajza bën tatuazh me hirin e tij…
January 18
20:08 2018

Kur babai i Becky Hamer Morris vdiq nga kanceri, vajza kishte vendosur që ta mbante kujtimin e tij gallë. Kështu që ajo vendosi të bënte një tatuazh me hirin e tij.

“Më duket sikur babai është gjithmonë me mua. Unë nuk dija cfarë të bëja me hirin e tij veç se ta shpërndaja, këstu që bëra tatuazhin që një pjesë ttë tij ta kem gjithë kohën me vete”- ka thënë Becky.

Daughter gets charm bracelet tattoo made with her dad’s ASHES

Korrikun e kaluar babai i saj u diagnostikua me kancer në ezofag dhe ndërroi jetë pas 5 muajsh.  Pas kësaj Becky vendosi që hirin e tij të shpërndante nën një pemë qershie dhe pjesën tjetër e mbajti për të bërë tatuazhin.

Ideja e tatuazhit lindi pasi babai i saj ka patur në krah një zog tatuazh dhe vajza ka bërë të njëjtën gjë në këmbë. Por nuk e ka lënë me kaq ajo ka bërë dhe një byrzylyk tatuazh me disa nënkuptime për babain e saj.

Daughter gets charm bracelet tattoo made with her dad’s ASHES

Në byrzylyk ajo ka vënë një kurorë pasi i ati e thërriste “princeshë”, një magjistare pasi babai ishte i hipnotizuar prej tyre, një notë muzikore që tregon dashurinë e tij për muzikën, një shkronjë D për fjalën “Dad (babi)”, një zemër të thyer si dhe një lule qershie për të simbolizuar vendin ku hodhi pjesën tjetër të hirit të tij.

Daughter gets charm bracelet tattoo made with her dad’s ASHES

“E shoh tatuazhin çdo ditë dhe më kujton babain tim”- ka përfunduar ajo./Blitz.al/

Komento
Shperndaje