Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Si të stimulojmë trurin?

Si të stimulojmë trurin?

  Truri, si një nga organet më të rëndësishëm të njeriut, është përgjegjës për kryerjen e shumë funksioneve jetike. Por, kur ai ngadalësohet asgjë nuk shkon mirë me ne. Prandaj

Lexo me Shume

Të çmendur pas “Pokemon Go”, djaloshi telefonon 999: “Është urgjente, dikush më vodhi Pokemon-in!”

    Të çmendur pas “Pokemon Go”, djaloshi telefonon 999: “Është urgjente, dikush më vodhi Pokemon-in!”

Edhe pse ka vetëm pak ditë që është lançuar loja “Pokemon Go” duket se përdoruesit janë çmendur pas saj. Kanë qenë jo të pakta incidentet që janë krijuar si pasojë

Lexo me Shume

Këto janë 9 shenjat që nënkuptojnë se ai/ajo ju pëlqen më shumë nga sa mendoni

Këto janë 9 shenjat që nënkuptojnë se ai/ajo ju pëlqen më shumë nga sa mendoni

  Pëlqimet janë të ndërlikuara. Nuk ka shumë rëndësi se në çfarë moshe jeni apo se sa eksperienca keni kaluar, çdo pëlqim është i ndryshëm nga tjetri dhe na bën

Lexo me Shume

Studim: Perimet, frutat dhe seksi ju bëjnë më të lumtur

    Studim: Perimet, frutat dhe seksi ju bëjnë më të lumtur

Së fundmi janë bërë dy studime të ndryshme për lumturinë. Konsumimi i perimeve, frutave dhe marrëdhëniet seksuale ju bëjnë më të lumtur. Disa australianë janë bërë pjesë e një studimi. Për

Lexo me Shume

Foto familjare që nuk shkuan aq mirë sa duhej

Foto familjare që nuk shkuan aq mirë sa duhej

Të pozosh për një foto familjare është një nga momentet më të papëlqyera për shumë njerëz. Ndodh që ndonjëherë të gjithë jeni të veshur njësoj, fytyrat dhe pozicionet janë nga

Lexo me Shume

10 histori vrasjesh të tmerrshme të pazgjidhura ndonjëherë

10 histori vrasjesh të tmerrshme të pazgjidhura ndonjëherë

Ndodh shpesh të kuptojmë se disa ngjarje në jetën reale mund të jenë më të frikshme se filmat horror. Në një studim, BuzzFeed ka grumbulluar nga ndjekësit e tij disa

Lexo me Shume

Mënyra si të largoni njollën e fondatinës nga bluza është më e lehtë nga sa mendoni

    Mënyra si të largoni njollën e fondatinës nga bluza është më e lehtë nga sa mendoni

Na ndodh të gjithëve që kur vishemi përpara se të bëjmë make up-in mund të bëjmë pa dashje pis bluzën, fustanin apo këmishën që kemi veshur. Aq më keq kur

Lexo me Shume

19 personat më të pasur të 19 vendeve të botës – shifra marramendëse dhe jetë përtej luksozes

19 personat më të pasur të 19 vendeve të botës – shifra marramendëse dhe jetë përtej luksozes

Ndërkohë që globalizmi është një fenomen që po ndryshon tërësisht botën, edhe numri i të pasurve në të gjithë globin është gjithashtu duke u shtuar dhe duke u përhapur më

Lexo me Shume

Emoji-t që përdorni në mesazhe thonë shumë për situatën tuaj në dashuri

  Emoji-t që përdorni në mesazhe thonë shumë për situatën tuaj në dashuri

Nëse nuk e dini akoma, por mund ta keni vënë re se ka një emoji me datën 17 korrik –

Lexo me Shume

Muzika e lartë mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit në moshën 30-vjeçare

  Muzika e lartë mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit në moshën 30-vjeçare

Sipas një studimi, adoleshentët mund të humbasin dëgjimin në moshën 30- vjeçare nëse dëgjojnë muzikë me zë të lartë dhe

Lexo me Shume

Këto 8 objekte kanë funksione për të cilat nuk do t’ju shkonte mendja kurrë…

Këto 8 objekte kanë funksione për të cilat nuk do t’ju shkonte mendja kurrë…

Ka disa objekte që ne i vëmë re në përditshmërinë tonë pa u dhënë shumë rëndësi. Megjithatë, shpesh kur na

Lexo me Shume

71-vjeçarja gjen dashurinë në funeralin e të birit. Mosha e tij do t’ju habisë

71-vjeçarja gjen dashurinë në funeralin e të birit. Mosha e tij do t’ju habisë

  Është një shprehje që thotë: “Pas çdo gjëje të keqe apo trishtuese vjen gjithmonë diçka më e mirë dhe

Lexo me Shume

I kemi përdorur gotat plastike të kafesë gjithnjë gabim! Kjo është mënyra e saktë…

  I kemi përdorur gotat plastike të kafesë gjithnjë gabim! Kjo është mënyra e saktë…

Me kalimin e kohës, kafenetë e shpejta, pra ato ku marrim produktin dhe largohemi pa qëndruar me orë të gjata

Lexo me Shume

Çfarë është “Pokemon GO” që po i çmend të gjithë?

  Çfarë është “Pokemon GO” që po i çmend të gjithë?

“Gotta Catch ‘Em All” A ju kujtohet kjo shprehje? Me siguri shumë të rinjve u vjen në mendje filmi vizatimor

Lexo me Shume

5 shefat e kompanive të suksesshme japin këshillat e tyre se si të keni sukses në dashuri

5 shefat e kompanive të suksesshme japin këshillat e tyre se si të keni sukses në dashuri

Ka diçka shumë të veçantë te shefat. Ata janë frymëzues, fitimtarë dhe duket se e kanë gjithnjë jetën e tyre

Lexo me Shume

Doni të mbani larg mushkonjat? Ja 10 ushqimet që ju ndihmojnë…

Doni të mbani larg mushkonjat? Ja 10 ushqimet që ju ndihmojnë…

  Tashmë jemi në “zemër” të verës e bashkë me kënaqësitë e saj vijnë mushkonjat dhe pickimet e tyre. Fatmirësisht

Lexo me Shume

Mangësi në vlera ushqyese? Shenjat që nuk duhet t’i injoroni

Mangësi në vlera ushqyese? Shenjat që nuk duhet t’i injoroni

Mendoni se keni mangësi në vlera ushqyese? Nëse ndiheni të lodhur apo keni dhembje  muskujsh jo gjithmonë është shenjë paralajmëruese

Lexo me Shume

Kjo është mënyra gjeniale për të matur porcionet ushqimore duke përdorur duart

Kjo është mënyra gjeniale për të matur porcionet ushqimore duke përdorur duart

  Shpesh jemi në dyshim se cilat janë porcionet e duhura për të mos marrë më shumë kalori nga sa

Lexo me Shume

(Foto) “Face Swap” – postimet më qesharake që keni parë ndonjëherë

  (Foto) “Face Swap” – postimet më qesharake që keni parë ndonjëherë

Aplikacioni Snapchat është tashmë një ndër më të përdorurit dhe më të preferuarit për njerëzit. Përveç filtrave ai ofron edhe

Lexo me Shume

8 gjërat që njerëzit adhurojnë kur shkojnë me pushime çift

  8 gjërat që njerëzit adhurojnë kur shkojnë me pushime çift

Pushimet e para të një çifti janë gjithmonë emocionuese. Ju arratiseni bashkë për të paktën një javë larg gjithë angazhimeve

Lexo me Shume

(Foto) Këto janë vështirësitë për të shkrepur një fotografi të bukur

(Foto) Këto janë vështirësitë për të shkrepur një fotografi të bukur

Me futjen e rrjeteve sociale në jetët tona, edhe fotografia mori një tjetër dimension. Kemi dëshirë të fotografojmë çdo moment

Lexo me Shume