Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

(Foto) Siria – dikur mrekulli, sot nën rrënoja!

(Foto) Siria – dikur mrekulli, sot nën rrënoja!

Aktualisht Siria është vendi më i pasigurt në botë, i kthyer në një greminë nga bombardimet e luftës në këto territore. Mirëpo jo gjithmonë ky vend ka qenë i tillë,

Lexo me Shume

A duhet të jeni miq me ish-ët e partnerit?

    A duhet të jeni miq me ish-ët e partnerit?

Mbetet një pyetje “universale” kur vjen fjala tek ish-at e partnerit: “Nëse në një mënyrë ose tjetër ish-at janë ende pjesë e jetës së partnerit tuaj, çfarë duhet të bëni?”

Lexo me Shume

Dëshironi të bëni një tatuazh me mikun e ngushtë? Ja disa sugjerime

Dëshironi të bëni një tatuazh me mikun e ngushtë? Ja disa sugjerime

Tatuazhet për të rinjtë kanë një kuptim shumë të veçantë. Dikush bën një tatuazh në kujtim të diçkaje të rëndësishme, dikush tjetër me personin e zemrës e dikush tjetër zgjedh

Lexo me Shume

10 mënyra që do t’jua bëjnë më të lehtë zgjimin në mëngjes

10 mënyra që do t’jua bëjnë më të lehtë zgjimin në mëngjes

Mëngjeset janë të dhimbshme, jo të gjithë preferojnë të zgjohen herët. Jeni edhe ju nga ata njerëzit që e kanë shumë të vështirë të zgjohen në mëngjes dhe ndjekin një rutinë

Lexo me Shume

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

Gjatë verës duhet të përdorni më pak make up për të pasur një fytyrë sa më të pastër. Skuqja nga dielli është një faktor mjaft shqetësues, për këtë arsye duhet

Lexo me Shume

(Foto) Djali që arriti të “fotografohet” me personazhet e Hollivudit në një mënyrë të veçantë

(Foto) Djali që arriti të “fotografohet” me personazhet e Hollivudit në një mënyrë të veçantë

Lorenzo Valentine është një ndër “miqtë” më të mirë të shumë personaliteteve të njohura të Hollivudit. Pse e themi këtë?  Ai shfaqet në shumë foto krah këtyre të famshmëve. Lorenzo

Lexo me Shume

Pse njerëzit inteligjentë kanë pak miq?

    Pse njerëzit inteligjentë kanë pak miq?

Nuk ka dyshime që të gjithë njerëzit kanë nevojë për miq, sepse komunikimi me ta ka shumë avantazhe. Por shkencëtarët kanë bërë disa kërkime ku tregojnë se njerëzit inteligjentë kanë

Lexo me Shume

Prindër, kujdes! Çokollatat “Kinder” mund të shkaktojnë kancer

    Prindër, kujdes! Çokollatat “Kinder” mund të shkaktojnë kancer

Grupe të caktuara që synojnë mbrojtjen e konsumatorit në Gjermani kanë bërë thirrje për ndalimin e prodhimit, eksportimit dhe importimit të çokollatave “Kinder”. Sipas tyre, produktet e “Kinder”-it përmbajnë në

Lexo me Shume

(Video) Oktapodi piqet dhe hahet i gjallë në tavolinë

  (Video) Oktapodi piqet dhe hahet i gjallë në tavolinë

Të vrasësh kafshë për ushqim në të vërtetë është diçka e keqe, por ta gatuash e ta konsumosh në të

Lexo me Shume

Veprime të vogla që do t’ju lehtësojnë jetën, provojini edhe ju!

Veprime të vogla që do t’ju lehtësojnë jetën, provojini edhe ju!

Ndonjëherë janë pikërisht gjërat më të vogla e më të thjeshta ato që vështirësojnë rutinën tonë. Na bëjnë të humbim

Lexo me Shume

(FOTO) Nëna fotografon vetë gjithë procesin e lindjes

  (FOTO) Nëna fotografon vetë gjithë procesin e lindjes

Lisa Robinson Ward, një fotografe profesioniste, e ka marrë seriozisht profesionin e saj. Me një përkushtim të pabesueshëm, ajo ka

Lexo me Shume

Zbuloni se çfarë do të thotë për ju filtri që pëlqeni më tepër në Snapchat

Zbuloni se çfarë do të thotë për ju filtri që pëlqeni më tepër në Snapchat

Besojmë se shumë prej jush e dinë tanimë se çfarë është Snapchat-i, por për të gjithë ata që nuk janë

Lexo me Shume

Thënie, mesazhe dhe vendime për ditën e Fiter Bajramit

  Thënie, mesazhe  dhe vendime për ditën e Fiter Bajramit

Hëna e re lajmëron fundin e Ramazanit dhe festën e Fiter Bajramit. Nuk ka dyshim që Fiter Bajrami është një

Lexo me Shume

10 gënjeshtra “të bardha” që ju thotë i dashuri juaj

  10 gënjeshtra “të bardha” që ju thotë i dashuri juaj

Të gjithë njerëzit gënjejnë në jetë, qofshin këto edhe gënjeshtra të bardha. Vajzat si shembull nuk thonë të vërtetën për

Lexo me Shume

Mënyra më e mirë për t’u kthyer rrobave ngjyrën e bardhë

  Mënyra më e mirë për t’u kthyer rrobave ngjyrën e bardhë

Çdo amvisë kërkon që rrobat e bardha të jenë të përkryera, por jo gjithmonë arrijnë t’i lajnë ato mirë. Ngjyra

Lexo me Shume

10 gabimet që (s’duhet të) bëjmë kur dërgojmë mesazhe

  10 gabimet që (s’duhet të) bëjmë kur dërgojmë mesazhe

Mesazhet janë një nga format më të përhapura të komunikimit ditët e sotme, grafiku i përdorimit të të cilit është

Lexo me Shume

5 mënyra të lehta për të rregulluar flokët në një ditë të keqe

  5 mënyra të lehta për të rregulluar flokët në një ditë të keqe

Pa marrë parasysh se sa përpiqeni për t’i rregulluar flokët në mëngjes, ekzistojnë disa momente kur  vështirë se e marrin

Lexo me Shume

Keni menduar ndonjëherë se pse nuset mbajnë buqetë lulesh? Arsyeja është kjo…

  Keni menduar ndonjëherë se pse nuset mbajnë buqetë lulesh? Arsyeja është kjo…

Zgjedhja e buqetës së nuses është një rutinë e gjatë dhe e lodhshme. Fillimisht duhen gjetur lulet që përshtaten me

Lexo me Shume

Lajm i mirë për të gjithë gjumashët: Krijohet makineria që ju përgatit mëngjesin vetë!

  Lajm i mirë për të gjithë gjumashët: Krijohet makineria që ju përgatit mëngjesin vetë!

Një shkencëtar i moshuar, Peter Browne, ka bërë një shpikje që do të gëzojë shumë persona. Duke qenë se rutinat

Lexo me Shume

Çfarë ndodh në trupin tuaj pasi jeni dehur?

  Çfarë ndodh në trupin tuaj pasi jeni dehur?

Pas një jave të lodhshme të gjithë mezi e presin fundin e saj për të dalë me miqtë apo me

Lexo me Shume

(Foto) Modelet më të çuditshme të rrobave të banjës

  (Foto) Modelet më të çuditshme të rrobave të banjës

Me fillimin e sezonit të verës, të gjithë planifikojnë pushimet dhe bëjnë gati setin e ri të rrobave të banjës.

Lexo me Shume