Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Studimi: Ju mund ta njihni “shpirtin binjak” nëpërmjet gjeneve tuaja!

    Studimi: Ju mund ta njihni “shpirtin binjak” nëpërmjet gjeneve tuaja!

Ju mund të mendoni se nga personi që pëlqeni apo dashuroni krijoni një lidhje fizike apo shpirtërore dhe ka qenë pikërisht kjo lidhje që ju ka bërë ngacmimin e parë.

Lexo me Shume

Ky studim tregon diçka fyese për të gjitha femrat që bëjnë tatuazhe

    Ky studim tregon diçka fyese për të gjitha femrat që bëjnë tatuazhe

Kur vjen puna te trupat tanë, të gjithë e dinë se sa duhen respektuar vendimet e femrave, pavarësisht nëse ka të bëjë me shëndetin, stilin e të veshurit apo edhe

Lexo me Shume

Shakaja me tortën, dhëndri godet nusen 15 minuta pasi u martuan

    Shakaja me tortën, dhëndri godet nusen 15 minuta pasi u martuan

Martesa ka ngritjet dhe uljet e saj padyshim, por në ditën e madhe për çiftin ajo mendohet të jetë edhe më e veçantë. Veçse kjo nuk ka ndodhur me dy

Lexo me Shume

Ndikimi i mediave sociale, kur “betejat” private shndërrohen në divorc “publik”

    Ndikimi i mediave sociale, kur “betejat” private shndërrohen në divorc “publik”

Betejat më private në jetën e një çifti, një familjeje, shpeshherë nuk mbeten më të tilla kur ndërhyjnë mediat sociale. Sipas avokatëve, një numër i madh çiftesh të zakonshëm janë

Lexo me Shume

8 rregulla për të gjetur lumturinë

    8 rregulla për të gjetur lumturinë

Njerëzit duan të jenë sa më të lumtur dhe të kenë një jetë shumë të mirë. Por duhet të dini se lumturinë mund ta krijojnë vetëm ata. Një person e

Lexo me Shume

Këshillat e një nëne: Çfarë duhet të dijë vajza ime në takimin e saj të parë me një mashkull

    Këshillat e një nëne: Çfarë duhet të dijë vajza ime në takimin e saj të parë me një mashkull

Një nënë rrëfen se çfarë duhet  të dijë vajza e saj kur del për herë të parë në një takim. “Unë për herë të parë kam dalë në takim në

Lexo me Shume

Propozim për martesë si në përralla, i dashuri i bën surpriza në tre shtete

    Propozim për martesë si në përralla, i dashuri i bën surpriza në tre shtete

Të gjithë duam që historia jonë e dashurisë të ngjajë me historitë e përrallave. Mike Arndt dhe Dajana Sadowska kishin katër vite që dilnin bashkë dhe ai po mendonte për

Lexo me Shume

Ankthi, sëmundja më e përhapur në moshat e reja, ja se si mendohet të kurohet

    Ankthi, sëmundja më e përhapur në moshat e reja, ja se si mendohet të kurohet

Ankthi dhe paniku janë sëmundjet më të përhapura dhe po bëhen edhe më të zakonshme kohët e fundit.  Sipas një raporti, ankthi dhe frika po bëhen gjithnjë e më të

Lexo me Shume

9 gjërat për të cilat nënat nuk duhet të shqetësohen dhe të kërkojnë falje

  9 gjërat për të cilat nënat nuk duhet të shqetësohen dhe të kërkojnë falje

Shpeshherë nënat ndihen keq për veprimet e fëmijëve dhe kërkojnë falje në vend të tyre. Jo gjithmonë kjo është e

Lexo me Shume

Si ta kuptoni kur dikush ju gënjen?

  Si ta kuptoni kur dikush ju gënjen?

Shumë njerëz kur vendosen në situata të sikletshme fillojnë të gënjejnë. Ndonjëherë gënjeshtrat nuk janë të dëmshme, por përsëri nuk

Lexo me Shume

Faktorët që ndikojnë në rënien e flokëve te femrat

  Faktorët që ndikojnë në rënien e flokëve te femrat

Rënia e flokëve është një problem që po prek shumë njerëz, sidomos femrat. Të gjithë kërkojnë arsyen pse ndodh kjo

Lexo me Shume

Femrat e shijojnë më shumë beqarinë sesa meshkujt, ja pse…

  Femrat e shijojnë më shumë beqarinë sesa meshkujt, ja pse…

Femrat beqare duan të jetojnë ëndrrën e tyre. Sipas një studimi, femrat janë më pozitive sesa meshkujt kur janë vetëm.

Lexo me Shume

Studimi: Kujdes! Mos bëni pazar pasi keni dalë nga zyra e punës. Arsyeja është kjo…

  Studimi: Kujdes! Mos bëni pazar pasi keni dalë nga zyra e punës. Arsyeja është kjo…

Besojmë se ju ka ndodhur edhe juve që pasi të mbaroni punën, ndiheni mjaft të lodhur dhe mendoni se po

Lexo me Shume

5 veprimet e sikletshme që vëmë bast se i kanë bërë edhe prindërit tuaj në vitet ’90!

  5 veprimet e sikletshme që vëmë bast se i kanë bërë edhe prindërit tuaj në vitet ’90!

Zakonisht çdo fëmijë thotë se prindërit e tij ndërhyjnë në një mënyrë të sikletshme në marrëdhëniet e tyre me shokët

Lexo me Shume

Në kopertinën e revistës “Playboy” për herë të parë, një femër e mbuluar me ‘hijab’!

  Në kopertinën e revistës “Playboy” për herë të parë, një femër e mbuluar me ‘hijab’!

Gazetarja myslimane e cila është edhe e mbuluar me ‘hijab’, Noor Tagouri është e para femër që do të jetë

Lexo me Shume

Nëse konsumoni këtë ushqim bebet tuaja do të jenë më të zgjuara

  Nëse konsumoni këtë ushqim bebet tuaja do të jenë më të zgjuara

Ekzistojnë me qindra teori se çfarë duhet të konsumoni gjatë shtatzënisë që fëmija juaj të bëhet sa më i zgjuar.

Lexo me Shume

Studim: Njerëzit e apasionuar pas “selfie”-ve nuk janë partnerë të mirë

  Studim: Njerëzit e apasionuar pas “selfie”-ve nuk janë partnerë të mirë

Shumë njerëz postojnë vazhdimisht “selfie” dhe jeta e tyre duket e përsosur. Sipas një studimi në SHBA, njerëzit që bëjnë

Lexo me Shume

18 këshilla të vërteta për të gjithë prindërit e rinj

  18 këshilla të vërteta për të gjithë prindërit e rinj

Një grua, nënë e tre fëmijëve, ka rrëfyer për të gjitha nënat disa  këshilla të cilat ajo vetë i ka

Lexo me Shume

Nëse ndjeni se jeni një “mama e keqe”, lexoni këtë!

  Nëse ndjeni se jeni një “mama e keqe”, lexoni këtë!

Me siguri jeni një nënë që për momentin ndiheni shumë keq. Jeni duke fajësuar veten, jeni duke pyetur dhe analizuar

Lexo me Shume

Kjo është arsyeja se pse çiftet e lumtura postojnë më pak në rrjete sociale

  Kjo është arsyeja se pse çiftet e lumtura postojnë më pak në rrjete sociale

Instagram-i dhe Facebook-u janë kthyer në tregues për marrëdhëniet moderne. Gjithçka sot përmblidhet me këtë fjali: “Nëse nuk poston në

Lexo me Shume

E pazakontë! Vajza që nuk lejoi ëndrrën “ata jetuan të lumtur përgjithmonë” t’i prishte jetën…

E pazakontë! Vajza që nuk lejoi ëndrrën “ata jetuan të lumtur përgjithmonë” t’i prishte jetën…

“Disneyland” është bërë vendi i preferuar për të zhvilluar shërbime fotografike, sidomos në rastet kur ka propozime për martesë, foto

Lexo me Shume