Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Pse të gjithë japin mend kur ke dëshirë t’u vesh fëmijëve emra të pazakontë?

    Pse të gjithë japin mend kur ke dëshirë t’u vesh fëmijëve emra të pazakontë?

Nëse vendos që fëmijës t’i vesh një emër të veçantë duhet të dish të përballesh me komentet e njerëzve. Një nënë ka treguar se ka zgjedhur emra të veçantë për

Lexo me Shume

Gabimet e mirësjelljes që duhet të shmangni

Gabimet e mirësjelljes që duhet të shmangni

Rregullat e mirësjelljes janë shumë të thjeshta dhe të njohura gjerësisht. Ka shumë raste, kur harrojmë disa prej këtyre rregullave. Nuk është asgjë e keqe t’ia kujtojmë vetes herë pas

Lexo me Shume

Këto janë shenjat që tregojnë se pa dashur keni hequr dorë nga dashuria

    Këto janë shenjat që tregojnë se pa dashur keni hequr dorë nga dashuria

Ju mendoni se keni të gjitha kushtet për të gjetur dashurinë e jetës. Jeni beqar, jeni të hapur për takime, shoqëroheni me njerëz të rinj dhe dëshironi të krijoni një

Lexo me Shume

Arsyeja pse femrat zgjedhin t*apat

    Arsyeja pse femrat zgjedhin t*apat

Një studim i ri austriak konfirmon se femrat janë të interesuara të takojnë meshkuj me tipare të personalitetit narcisistik, thënë ndryshe një mashkull t*ap. Personaliteti narcisistik përshkruan ata meshkuj që

Lexo me Shume

Jeni lodhur nga hekurosja? Ky spray magjik do t’ju vijë në ndihmë…

    Jeni lodhur nga hekurosja? Ky spray magjik do t’ju vijë në ndihmë…

  Pasi keni larë këmishët ju duhet t’i hekurosni për të hequr rrudhat. Shpesh hekurosja është punë e vështirë. Dëshironi të shpëtoni nga hekuri? Përdorni këtë spray, i cili bën

Lexo me Shume

13 mënyra për të pastruar veshjet tuaja

13 mënyra për të pastruar veshjet tuaja

Disa veshje ju pëlqejnë shumë dhe nuk dëshironi që t’i hidhni. Disa mënyra se si t’i pastroni në kushte shtëpie ose si t’i vishni do t’ju ndihmojnë që t’u zgjasni

Lexo me Shume

Prifti jep një deklaratë që habit besimtarët: Jam dashuruar, më duhet të largohem!

    Prifti jep një deklaratë që habit besimtarët: Jam dashuruar, më duhet të largohem!

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një meshë në kishën San Pantalon në Venezia të Italisë. Prifti Don Marco Scarpa ka habitur të gjithë besimtarët e krishterë në përfundim

Lexo me Shume

Studimi: Aktiviteti i rregullt fizik ju kursen më shumë se 2000 dollarë në vit

    Studimi: Aktiviteti i rregullt fizik ju kursen më shumë se 2000 dollarë në vit

Aktiviteti fizik, siç e dimë, është tejet i rëndësishëm për shëndetin e trupit dhe mendjes. Por së fundmi mund të themi se është i rëndësishëm edhe për xhepin tuaj. Sipas 

Lexo me Shume

Mësuesi i prekur nga kanceri, 400 nxënës i këndojnë poshtë dritares

Mësuesi i prekur nga kanceri, 400 nxënës i këndojnë poshtë dritares

Një moment për t’u vlerësuar duhet cilësuar gjesti i 400 nxënësve që u mblodhën jashtë shtëpisë së mësuesit të tyre

Lexo me Shume

5 gjërat që nuk do t’ua them kurrë fëmijëve të mi

  5 gjërat që nuk do t’ua them kurrë fëmijëve të mi

Të gjithë kemi qenë fëmijë dhe kemi dëgjuar për çdo gjë prindërit. Kur kemi qenë të vegjël dhe prindërit thoshin

Lexo me Shume

Pija “çudibërëse” do t’ju bëjë të ndiheni disa vite më të rinj

  Pija “çudibërëse” do t’ju bëjë të ndiheni disa vite më të rinj

Në ditët e sotme shumë njerëz e kalojnë jetën duke bërë trajtime të ndryshme për t’u dukur më të rinj. 

Lexo me Shume

Rregulla për të qenë të lumtur

Rregulla për të qenë të lumtur

Çdo ditë përpiqeni për të bërë më të mirën për veten tuaj dhe për të qenë sa më të lumtur. 

Lexo me Shume

(Foto) Çifti hap dhuratën 9 vite pas dasmës. Ajo që zbulojnë i lë pa fjalë…

(Foto) Çifti hap dhuratën 9 vite pas dasmës. Ajo që zbulojnë i lë pa fjalë…

Është gjithmonë e vështirë të bësh dhuratën e duhur në një dasmë, por nëse dikush e ruan surprizën tënde për

Lexo me Shume

Pas 57 vitesh të martuar, ky çift ka emocionuar të gjithë fansat e filmit “The Notebook”

Pas 57 vitesh të martuar, ky çift ka emocionuar të gjithë fansat e filmit “The Notebook”

Filmi romantik “The Notebook” është një nga më të preferuarit e të gjitha kohërave. Por një çift ka vendosur sa

Lexo me Shume

Mënyrat për të lehtësuar bashkëjetesën me partnerin

Mënyrat për të lehtësuar bashkëjetesën me partnerin

Në qoftë se ju jetoni me dikë tjetër në shtëpi, përveç ndarjes së qirasë duhet të ndani edhe hapësirën. Duke

Lexo me Shume

Kur është momenti që duhet të largoheni nga një lidhje?

  Kur është momenti që duhet të largoheni nga një lidhje?

Sigurisht që askush nuk qëndron në një marrëdhënie me dëshirën për t’u ndarë. Ndarjet janë të dhimbshme dhe të ngarkuara

Lexo me Shume

(Video) Pëlqeni arushat prej xhelatine? Mendohuni dy herë!

  (Video) Pëlqeni arushat prej xhelatine? Mendohuni dy herë!

Një nga ushqimet më të preferuara nga fëmijët, por edhe nga të rriturit, janë arushat prej xhelatine. Paçka se e

Lexo me Shume

(Foto) Njihuni me Catinho-n, macen më të famshme të rrjetit

(Foto) Njihuni me Catinho-n, macen më të famshme të rrjetit

Jetojmë në kohën kur të ashtuquajturat “meme” pushtojnë çdo ditë faqet e internetit, duke krijuar situata nga më komiket. Këto

Lexo me Shume

7 këshilla si të dalloni nëse çantat janë origjinale

7 këshilla si të dalloni nëse çantat janë origjinale

Ndoshta mund të keni kohë që kërkoni të dini më shumë rreth trukeve se si të zbuloni imitimet e çantave.

Lexo me Shume

Kjo 16-vjeçare ka mbledhur 50,000 paundë vetëm duke sugjeruar emra për bebet

  Kjo 16-vjeçare ka mbledhur 50,000 paundë vetëm duke sugjeruar emra për bebet

Një vajzë adoleshente ka mbledhur rreth 50,000 paundë vetëm duke sugjeruar emra britanikë për bebet. Këta emra janë kërkuar nga

Lexo me Shume

Studim: Nënat janë përgjegjëse për inteligjencën e fëmijëve

  Studim: Nënat janë përgjegjëse për inteligjencën e fëmijëve

Njerëzit e zgjuar duhet të falënderojnë nënat e tyre sepse sipas studimeve rezulton se nënat janë përgjegjëse për transmetimin e

Lexo me Shume