Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Plot 112 vjeç! Ju prezantojmë njeriun më të vjetër në botë

    Plot 112 vjeç! Ju prezantojmë njeriun më të vjetër në botë

Ju prezantojmë me njeriun më të vjetër në botë plot 113 vjeç. Masazo Nonaka ka lindur më 25 korrik të vitit 1905, e nëse do të na duhej ta lidhnim

Lexo me Shume

8 tipat e djemve shqiptarë me të cilët nuk do të donit të dilnit në takim

    8 tipat e djemve shqiptarë me të cilët nuk do të donit të dilnit në takim

Të gjithë besojmë se biem dakort se takimi i parë me një djalë është shumë i rëndësishëm. Ne vajzat mundohemi të kujdesemi deri në detaje për veshjen, kombinimet, pamjen e

Lexo me Shume

Sapo ta njihni do të kuptoni arsye pse duket si qeni më i trishtuar në Internet!

    Sapo ta njihni do të kuptoni arsye pse duket si qeni më i trishtuar në Internet!

Kjo që po shihni në foto njihet si Zonja Vetulla! Ajo është një bulldog anglez e cila jeton në Gjermani me familjen e saj si dhe mikeshën Luna. Ajo ç’ka

Lexo me Shume

Nëse nuk doni të përfundoni të sëmurë rëndë, duhet të ndërroni këto objekte në shtëpinë tuaj!

    Nëse nuk doni të përfundoni të sëmurë rëndë, duhet të ndërroni këto objekte në shtëpinë tuaj!

Mbajtja e shtëpisë tuaj të pastër dhe higjenike përfshin shumë më tepër sesa thjesht pastrimin e katit të kuzhinës dhe dhënien e një pastrami të banjës. Ka shumë sende shtëpiake

Lexo me Shume

Ka 5 mënyra se si partnerët tradhëtojnë njëri tjetrin dhe përse këto s’janë të këqija për çiftin

    Ka 5 mënyra se si partnerët tradhëtojnë njëri tjetrin dhe përse këto s’janë të këqija për çiftin

Çfarë kualifikohet si tradhëti? Është një pyetje e vjetër dhe që ende nuk ka marrë një përgjigje definitive, megjithatë ekspertët e fushës kanë mundur që të spikasin cilat janë 5

Lexo me Shume

6 komentet tipike të hallave shqiptare në rrjete sociale

    6 komentet tipike të hallave shqiptare në rrjete sociale

Të gjithë ne shqiptarët i përdorim rrjetet sociale dhe qejfin më të madh e kemi kur duam t’i tregojmë gjithë botës momentet tona më të bukura, fotot për të cilat

Lexo me Shume

Studimi që po “trazon” rrjetin: Një në katër fëmijë ka sot një celular “smartphone”!

    Studimi që po “trazon” rrjetin: Një në katër fëmijë ka sot një celular “smartphone”!

Sipas një studimi të kryer së fundmi, një në katër fëmijë nën moshën 6 vjeç ka një “smartphone”. Përkundër prindërve që këmbëngulin se 11 është mosha ideale për fëmijët që

Lexo me Shume

Psikologët e thanë: Kjo është gjëja që meshkujt duan më shumë se seksi!

    Psikologët e thanë: Kjo është gjëja që meshkujt duan më shumë se seksi!

Shumë prej jush që e lexuan titullin me shumë siguri kanë menduar se është një gënjeshtër sepse mendojnë se meshkujt nuk vënë asgjë tjetër para seksit. Eh, e vërtetë… por

Lexo me Shume

Keni lënë duhanin dhe nuk ndiheni mirë? Përgatituni për fazat që do të kaloni…

  Keni lënë duhanin dhe nuk ndiheni mirë? Përgatituni për fazat që do të kaloni…

Ndalimi i pirjes së duhanit është tepër i vështirë, por ju  mund ta bëni shumë më të lehtë. Mësoni më

Lexo me Shume

Tërësisht ndryshe nga si e menduam: Ekspertët tregojnë sa kohë ju duhet të jeni shokë të ngushtë

  Tërësisht ndryshe nga si e menduam: Ekspertët tregojnë sa kohë ju duhet të jeni shokë të ngushtë

Ka një diferencë të dukshme edhe brenda atyre që i konsiderojmë miq. Ata të cilët i ndjejmë më pranë zemrës

Lexo me Shume

Instagram publikon aplikacionin e ri spiun që duhet ta keni patjetër!

  Instagram publikon aplikacionin e ri spiun që duhet ta keni patjetër!

  Gjëja e parë që kemi bërë kur kemi shkarkuar aplikacionin e Instagram, kemi shkarkuar një program të dytë që

Lexo me Shume

Detajet që do tu bëjnë të dukeni sikur vishni rroba të shtrenjta!

  Detajet që do tu bëjnë të dukeni sikur vishni rroba të shtrenjta!

Jo të gjitha vajzat i kanë mundësitë për të blerë veshje të shtrenjta por ne mund tu japim një zgjidhje.

Lexo me Shume

Ja përse ndërtova “makinerinë e vdekjes” për të gjithë njerzit që kanë dëshirë të vdesin të lumtur

  Ja përse ndërtova “makinerinë e vdekjes” për të gjithë njerzit që kanë dëshirë të vdesin të lumtur

“Të folurit për “vdekjen me dinjitet” është rritur në një shifër katastrofike në vitet e fundit. “E drejta për të

Lexo me Shume

“Sfida e Kondomit” pushton rrjetin mjekët këshillojnë të mos e provoni! Ja çfarë është ajo…

  “Sfida e Kondomit” pushton rrjetin mjekët këshillojnë të mos e provoni! Ja çfarë është ajo…

Mjekët po paralajmërojnë njerëzit që të mos marrin pjesë në sfidën e re të “kondomit”. Disa adoleshentë kanë përhapur Sfidën

Lexo me Shume

Një mama shpjegon gjerë e gjatë se përse është krenare që është e “keqe” dhe sapo u kthye në heroinën e rrjetit

  Një mama shpjegon gjerë e gjatë se përse është krenare që është e “keqe” dhe sapo u kthye në heroinën e rrjetit

Sot është shumë e thjeshtë që me anë të historisë tënde të frymëzosh gjithë të tjerët. Rrjetet sociale janë shumë

Lexo me Shume

Gjërat e çuditshme që vëmë bast se do t’i gjeni në çdo frigorifer shqiptari

  Gjërat e çuditshme që vëmë bast se do t’i gjeni në çdo frigorifer shqiptari

Na duket shpesh se jemi të ndryshëm nga njëri tjetri, sidomos ne shqiptarët që me qejf e kemi që t’i

Lexo me Shume

Thirrja e parë telefonike u bë nga një celular 1 kg 45 vite më parë

  Thirrja e parë telefonike u bë nga një celular 1 kg 45 vite më parë

Me 3 prill të 1973 në New York nga një tëlefon sa një kuti këpucësh u bë thirrja e parë

Lexo me Shume

Ju tregojmë trukun që përdorin vajzat e palestruara për tu dukur me vithe më të bukura se në realitet!

  Ju tregojmë trukun që përdorin vajzat e palestruara për tu dukur me vithe më të bukura se në realitet!

Që vajzat të cilat bëjnë palestër kanë vithe më të bukura dhe më të formuara, kjo nuk do shumë shpjegim

Lexo me Shume

(Foto) Harrojeni “Baywatch”! Zelanda e Re ka zgjedhur “Korrësin” (e vdekjes) për të ruajtur turistët nga mbytja…

  (Foto) Harrojeni “Baywatch”! Zelanda e Re ka zgjedhur “Korrësin” (e vdekjes) për të ruajtur turistët nga mbytja…

Në Zelandën e Re është gjetur një ide tepër origjinale për të paralajmëruar vendasit që të mos tejkalojnë thellësinë e

Lexo me Shume

6 herët kur vajzat kanë dhembje të forta në fundin e barkut dhe rastet kur ato s’kanë asnjë lidhje me periodat mujore

  6 herët kur vajzat kanë dhembje të forta në fundin e barkut dhe rastet kur ato s’kanë asnjë lidhje me periodat mujore

Shumë prej nesh vajza, e kanë përjetuar atë në një kohë ose në një tjetër: një dhimbje të fortë në

Lexo me Shume

Mos i bëni asnjëherë këto dy gjëra nëse zgjoheni në mes të natës!

  Mos i bëni asnjëherë këto dy gjëra nëse zgjoheni në mes të natës!

Zgjimi në mes të natës është një gjë mjaft e keqe për të gjithë. Ju dëshironi të bëni një gjumë

Lexo me Shume