Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Librat që duhet të lexoni përpara se të bëhen filma në 2018-ën!

Librat që duhet të lexoni përpara se të bëhen filma në 2018-ën!

Tashmë është kthyer në ritual që librat më interesantë, me përmbajtje mjaftueshëm për t’u kthyer në skenar dhe që kanë një “plot” tërheqës, të kthehen në filma, të cilët më

Lexo me Shume

1-vjeçari digjet në dush. Nëna e fsheh për të mbrojtur 2 fëmijët e tjerë, shkaktarë të tragjedisë

    1-vjeçari digjet në dush. Nëna e fsheh për të mbrojtur 2 fëmijët e tjerë, shkaktarë të tragjedisë

Një fëmijë 1 vjeçar në Miami të Amerikës ka humbur jetën pasi ka pësuar djegie të rënda në dush. Nëna e tij është përballur me akuzën për vrasje të rëndë

Lexo me Shume

Pas vdekjes së babait, vajza bën tatuazh me hirin e tij…

    Pas vdekjes së babait, vajza bën tatuazh me hirin e tij…

Kur babai i Becky Hamer Morris vdiq nga kanceri, vajza kishte vendosur që ta mbante kujtimin e tij gallë. Kështu që ajo vendosi të bënte një tatuazh me hirin e

Lexo me Shume

Ilaçi antigripal i krijon haluçinacione, 6-vjeçarja tenton të hidhet nga ballkoni…

    Ilaçi antigripal i krijon haluçinacione, 6-vjeçarja tenton të hidhet nga ballkoni…

Një vajzë 6-vjeçare në Texas ka pasur efekte anësore nga ilaçi gripal “Tamiflu” (një markë ilaçi antigripal i cili parandalon infeksionet si dhe virozat A dhe B.) Familja e vajzës,

Lexo me Shume

Këshilla më e re e mjekut: Masturbohuni në punë për të pasur rezultat!

    Këshilla më e re e mjekut: Masturbohuni në punë për të pasur rezultat!

Pasi lexuat titullin me shumë siguri keni menduar nëse masturbimi duhet kthyer në një rutinë gjatë pushimit në punë… dhe po, sipas mjekëve kjo do të qe një gjë e

Lexo me Shume

Krimb në Coca Cola, 12 vjeçarja shtrohet në spital

    Krimb në Coca Cola, 12 vjeçarja shtrohet në spital

Një vajzë 12 vjeçare në Puglia të Italisë teksa ka pirë një Coca Cola ka gjetur në gojë një krimb. Andria u shtrua në spital menjëherë pas kësaj ngjarje të

Lexo me Shume

Përhapet alarmi në Europë! Arma amerikane sa një kartë krediti tmerron autoritetet…

    Përhapet alarmi në Europë! Arma amerikane sa një kartë krediti tmerron autoritetet…

Një armë e re ka frikësuar autoritetet. Ajo është një pistoletë në miniaturë në madhësinë e një karte krediti, e cila mund të kalohet lehtësisht në kontrolle. Kjo pistoletë prodhohet

Lexo me Shume

Shkallët lëvizëse paskan ditëlindjen, mbushin 125 vjeç dhe zbuloni sa ka në të gjithë botën

    Shkallët lëvizëse paskan ditëlindjen, mbushin 125 vjeç dhe zbuloni sa ka në të gjithë botën

Kanë kaluar 125 vite që nga vendosja e shkallëve lëvizëse. E para u vendos në Coney Island të New York. Modeli i parë i instaluar udhëtoi me shpejtësi 2.1 metra

Lexo me Shume

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviç, reagon Presidenti Thaçi: “Aktorët e krimit të dalin para drejtësisë”

  Pas vrasjes së Oliver Ivanoviç, reagon Presidenti Thaçi: “Aktorët e krimit të dalin para drejtësisë”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar për vrasjen e Kryetarit të Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia”, Oliver Ivanoviç dhe

Lexo me Shume

(Video) E tmerrshme! Pacientja lihet jashtë në të ftohtë me rroba spitali, pasi nuk paguan për shërbimin spitalor

  (Video) E tmerrshme! Pacientja lihet jashtë në të ftohtë me rroba spitali, pasi nuk paguan për shërbimin spitalor

Gjatë këtyre 24 orëve të fundit në mediat ndërkombëtare po qarkullon një video amatore por që ka ngritur një debat

Lexo me Shume

Studimi: Nëse postoni në rrjete sociale dashurinë që keni për partnerin, gjasat janë që mos jeni të lumtur bashkë!

  Studimi: Nëse postoni në rrjete sociale dashurinë që keni për partnerin, gjasat janë që mos jeni të lumtur bashkë!

Ne të gjithë e kemi një mik në rrjete sociale që poston gati çdo ditë me “dashurinë e jetës”. Ju

Lexo me Shume

Adoleshentja shtatzënë zbulon se ka kancer në tru, arrin të sjellë në jetë fëmijën e shëndetshëm

  Adoleshentja shtatzënë zbulon se ka kancer në tru, arrin të sjellë në jetë fëmijën e shëndetshëm

Një adoleshente shtatzënë nga Pensilvania zbuloi që kishte një tumor kanceroz ne tru kur ishte 7 muajshe e gjysëm shtatzënë.

Lexo me Shume

E pabesueshme por e vërtetë! Facebook do të vendosë mikrofona dhe kamera në shtëpinë tuaj…

  E pabesueshme por e vërtetë! Facebook do të vendosë mikrofona dhe kamera në shtëpinë tuaj…

Disa vjet më parë vendosja e kamerave dhe e mikrofonave në shtëpi dukej si një gjë e tmerrshme. Në fund

Lexo me Shume

Dizenjuesja e reçipetave të mbretëreshës shkarkohet nga puna: Tregoi çdo detaj në librin e saj!

  Dizenjuesja e reçipetave të mbretëreshës shkarkohet nga puna: Tregoi çdo detaj në librin e saj!

Ka qenë pikërisht kompania “Rigby & Peller” që është kujdesur për reçipetat dhe mbathjet e familjes mbretërore në Angli për

Lexo me Shume

Të dashur burra, kujdes! Mos hani vetëm se rritet risku për t’u bërë obezë…

  Të dashur burra, kujdes! Mos hani vetëm se rritet risku për t’u bërë obezë…

Të ngrënit i vetëm i bën keq barkut dhe shëndetit, veçanërisht në rastin e meshkujve. Burrat të cilët nuk hanë

Lexo me Shume

Si të hiqni njollat e periodave nga rrobat tuaja?

  Si të hiqni njollat e periodave nga rrobat tuaja?

Cikli menstrual është një periudhë mjaft e sikletshme për vajzat. Vec problemeve që hasin në organizëm ato duhet të përballen

Lexo me Shume

Trendi i fundit: Tatuazhe në thonjtë tuaj!

  Trendi i fundit: Tatuazhe në thonjtë tuaj!

Arti i thonjve përparon çdo sezon e më shumë. Por jeni lodhur duke lyer e kuruar thonjtë tuaj çdo javë?

Lexo me Shume

(Video) Kaloi mbidozë me Viagra, 27 vjeçari shëtit lakuriq në aeroport

  (Video) Kaloi mbidozë me Viagra, 27 vjeçari shëtit lakuriq në aeroport

27 vjeçari Steve Cho nga Neë Yorku ka konsumuar një dozë të madhe Viagra dhe më pas ka dalë i

Lexo me Shume

Kujdes me video-t live që bëni në Facebook! Dikush e pësoi me një gjobë prej 85.000 paundësh

  Kujdes me video-t live që bëni në Facebook! Dikush e pësoi me një gjobë prej 85.000 paundësh

Mund të duket e çudtishme, por një video live i ka dikujt plot 85.000 paund ose 10 vite burg. Situata

Lexo me Shume

Gjobë deri në 10 mijë euro për prindërit që publikojnë foto të fëmijëve në Web

  Gjobë deri në 10 mijë euro për prindërit që publikojnë foto të fëmijëve në Web

Paralajmërohen prindërit. Baballarët dhe nënat që duan të publikojnë fotot e fëmijëve minorenë në “Facebook”, “Twitter”, “Instagram” dhe platforma të

Lexo me Shume

Prindër, ndiheni të lodhur dhe nuk dini si të argëtoni fëmijët? Ja truket që do t’ju shpëtojnë jetën…

  Prindër, ndiheni të lodhur dhe nuk dini si të argëtoni fëmijët? Ja truket që do t’ju shpëtojnë jetën…

Fëmijët janë gjëja më e bukur në botë, por njëkohësisht krahas kënaqësisë, prindërve u duhet të përjetojnë edhe lodhjen. Ndonjëherë,

Lexo me Shume