Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Performanca e magjistarit britanik nuk do t’ju lërë me gojë hapur por e sigurtë që do ju bëjë të qani!

    Performanca e magjistarit britanik nuk do t’ju lërë me gojë hapur por e sigurtë që do ju bëjë të qani!

Një nga emisionet më të ndjekura në të gjithë botën është pikërisht “Britain’s Got Talent 2018” dhe zakonisht performancat e jashtëzakonshme janë ato të cilat i garantojnë suksesin për dekada

Lexo me Shume

Organizoi aksidentin për t’i propozuar të dashurës së tij të shkonin bashkë në mbrëmjen e maturës

    Organizoi aksidentin për t’i propozuar të dashurës së tij të shkonin bashkë në mbrëmjen e maturës

Propozimet mendohen gjithnjë si romantike sidomos kur bëhen nga të rinjtë maturantë të cilët pas përfundimit të gjimnazit i premtojnë njëri-tjetrit dashuri të përjetshme nën efektin edhe të emocioneve që

Lexo me Shume

Drejtuesit e shkollës nuk po lejojnë më fëmijët të thonë termin “shok i ngushtë”, ndizen rrjetet sociale

    Drejtuesit e shkollës nuk po lejojnë më fëmijët të thonë termin “shok i ngushtë”, ndizen rrjetet sociale

Prindërit janë habitur dhe njëkohësisht mërzitur në masë pasi një shkollë parashkollore në Massachusetts i ka ndaluar fëmijët të përdorin termin “shoku/shoqja më i/e mirë”. Gruaja me emrin Christine Hartëell

Lexo me Shume

Studiuesit janë të sigurtë: Ju tregojmë vitin kur çiftet arrijnë të kenë pikën më të lartë të lumturisë

    Studiuesit janë të sigurtë: Ju tregojmë vitin kur çiftet arrijnë të kenë pikën më të lartë të lumturisë

Nëse martesa juaj mund të të duket se ka filluar të bëhet shumë monotone dhe ju ende nuk keni kaluar “7 vjeçarin e tmerrshëm” mos u shqetësoni, vitet tuaja më

Lexo me Shume

109 vjeçarja rrëfen sekretin e jetëgjatësisë: Mbajini burrat larg jetës suaj!

    109 vjeçarja rrëfen sekretin e jetëgjatësisë: Mbajini burrat larg jetës suaj!

Jessie Gallan, 109 vjeç, është femra më e vjetër në Skoci. Së fundmi, ajo ka treguar sekretin e jetëgjatësisë, i cili është shumë i thjeshtë e qesharak. Jessie thotë se

Lexo me Shume

Djema jeni në dilemë nëse ajo është e duhura? Ja si ta vërtetoni

    Djema jeni në dilemë nëse ajo është e duhura? Ja si ta vërtetoni

Teksa prej kohësh dilni me një vajzë ju djema në kokën tuaj keni shumë pyetje dhe dilema. Ndiheni shumë mirë me të por nuk e kuptoni nëse është e duhura

Lexo me Shume

Ndiheni të stresuar gjatë gjithë kohës? Ja zakonet tuaja që ja u shkaktojnë këtë gjendje…

    Ndiheni të stresuar gjatë gjithë kohës? Ja zakonet tuaja që ja u shkaktojnë këtë gjendje…

Jeta është e karakterizuar shpeshherë nga tensionet e vazhdueshme, çka e vështirëson atë. Megjithatë, nevojitet që ne ta heqim stresin që mund të karakterizojë punën tonë, dashurinë apo kombinimin e

Lexo me Shume

Bashkëshortit i dhanë 6 muaj jetë, shoqja e gruas i shpëton jetën: bën transplantin e mëlçisë!

    Bashkëshortit i dhanë 6 muaj jetë, shoqja e gruas i shpëton jetën: bën transplantin e mëlçisë!

Sot në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E diela shqiptare kanë qenë një çift, të cilët kanë ftuar vajzën që i shpëtoi jetën bashkëshortit. Rreth një vit më

Lexo me Shume

Djema kujdes! Mjekra e gjatë përmban më shumë baktere se një WC

  Djema kujdes! Mjekra e gjatë përmban më shumë baktere se një WC

Nëse i përkisni rradhës së djemve që ndjekin modën e mjekrës së gjatë apo të shkurtës duhet të dini se

Lexo me Shume

Sigurohuni që t’i fshini këto të dhëna nga Facebook, që të mbroni privatësinë tuaj

  Sigurohuni që t’i fshini këto të dhëna nga Facebook, që të mbroni privatësinë tuaj

Sicc e dimë tashmë Facebook është një ndër kompanitë më të mëdha në botë e cila kohët e fundit është

Lexo me Shume

Ju djersiten rrëzët e kofshëve nga fërkimi me ngrohjen e kohës? Ja truku i thjeshtë që e zhduk këtë problem…

  Ju djersiten rrëzët e kofshëve nga fërkimi me ngrohjen e kohës? Ja truku i thjeshtë që e zhduk këtë problem…

Një nga problemet kryesore kur vjen pranvera dhe na duhet të largojmë getat nga qarkullimi, është pikërisht se kur veshim

Lexo me Shume

(Foto) Ide gjeniale apo e tepruar? Nëna e re “harron” dhimbjet dhe filmon vetë gjithë procesin e lindjes…

  (Foto) Ide gjeniale apo e tepruar? Nëna e re “harron” dhimbjet dhe filmon vetë gjithë procesin e lindjes…

Nuk thonë kot: Nënat janë heroina. Procesi i lindjes së fëmijës është me të vërtetë shumë i vështirë, shtuar këtu

Lexo me Shume

Vjehrra ime pasanike më kontrollon jetën në çift vetëm sepse ka më shumë para se unë, çfarë të bëj?

  Vjehrra ime pasanike më kontrollon jetën në çift vetëm sepse ka më shumë para se unë, çfarë të bëj?

“E nderuara psikologe E. Jean, Nëna e bashkëshortit tim të ri është shumë e pasur dhe shumë e mërzitur sepse

Lexo me Shume

Nëna në pritje të ëmbël çfarë po prisni? Ekon e bebes tuaj mund ta vendosni tani tek thonjtë

  Nëna në pritje të ëmbël çfarë po prisni? Ekon e bebes tuaj mund ta vendosni tani tek thonjtë

Mund të jetë ndoshta trendi më i çuditshëm i thonjve, por nënat të cilat janë në pritje të ëmbël janë

Lexo me Shume

5 situata që tregojnë se e dashura juaj është me menstruacione dhe ju duhet thjesht ta DURONI!

  5 situata që tregojnë se e dashura juaj është me menstruacione dhe ju duhet thjesht ta DURONI!

Nëse këtë artikull do ta shkruante një djalë jam e sigurt që do të niste dhe përfundonte me dy fjali;

Lexo me Shume

5 vjet kryeministër: Këto janë të gjitha rastet kur Edi Rama është qëlluar publikisht

  5 vjet kryeministër: Këto janë të gjitha rastet kur Edi Rama është qëlluar publikisht

Ndoshta më përpara nuk e kemi dëgjuar shumë shpesh që një kryeministër në Shqipëri të qëllohet në publik me sende

Lexo me Shume

I dashuri im, më tradhëtoi me ish të dashurën e tij: A duhet ta fal?

  I dashuri im, më tradhëtoi me ish të dashurën e tij: A duhet ta fal?

“Jam duke dalë me një djalë shumë të pashëm dhe me mendime shumë të mira, për rreth 4 muaj tashmë.

Lexo me Shume

13 prill 2018: Sot është e premte e zezë! Çfarë duhet të presim?

  13 prill 2018: Sot është e premte e zezë! Çfarë duhet të presim?

E keni besojmë parasysh faktin se të premtet e zeza janë kthyer në makth të popujve pasi thuhet se në

Lexo me Shume

 Kur të ndjek tersi… Fotot që do tu bëjnë të qani e të qeshni njëkohësisht

   Kur të ndjek tersi… Fotot që do tu bëjnë të qani e të qeshni njëkohësisht

Të gjithëve na ka ndodhur që një ditë të mos na shkojnë gjërat siç duhen. Dikujt i ndodh diçka e

Lexo me Shume

Ju mendoni se ajo ka një regjim “të hekurt”, por jo! Ja 10 gjërat që bën modelja Emily Ratajkowski për të pasur trupin që ka…

  Ju mendoni se ajo ka një regjim “të hekurt”, por jo! Ja 10 gjërat që bën modelja Emily Ratajkowski për të pasur trupin që ka…

Që nga dalja e saj në videon muzikore “Blurred Lines” të Robin Thicke popullariteti i modeles së njohur Emily Ratajkowski

Lexo me Shume

Na tregoni i sati fëmijë jeni në familje, t’ju tregojmë profesionin që ju shkon më shumë për shtat

  Na tregoni i sati fëmijë jeni në familje, t’ju tregojmë profesionin që ju shkon më shumë për shtat

Për shumë vite, studimet kanë treguar se rendi i lindjes ndikon në personalitet, por kërkimet e reja konfirmojnë se nëse

Lexo me Shume