Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

John Travolta do vetëm masazhatorë meshkuj dhe me muskuj

    John Travolta do vetëm masazhatorë meshkuj dhe me muskuj

Pavarësisht akuzave të shumta ndër vite, John Travolta insiston në punësimin e masazhatorëve meshkuj dhe mundësisht me muskuj. “Ai ka nevojë për një masazhator mashkull”, – ka thënë një burim

Lexo me Shume

Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

    Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

Gruaja që është përzgjedhur si mësuesja më e mirë në botë është nga Palestina dhe është rritur në një kamp refugjatësh pranë Betlehemit. Ajo mori trofeun në një vlerë prej

Lexo me Shume

Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

    Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

Këngët e Rihanna-s si ninulla për fëmijë. Është gati e pabesueshme se sa mirë këngët e Rihanna-s  mund të përkthehen në ninulla për fëmijë. Jo, seriozisht, hidhuni një sy. Që

Lexo me Shume

Ndiheni gjeni? Ja 5 shenjat që jua vërtetojnë

    Ndiheni gjeni? Ja 5 shenjat që jua vërtetojnë

1. Jeni shumë kuriozë Gjenitë janë kuriozë pothuajse për gjithçka. Ata duan të kuptojnë njerëzit e tjerë, gjithçka që i rrethon, thellësinë e oqeaneve, hapësirën etj. Kurioziteti i tyre nuk

Lexo me Shume

(VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

    (VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

Kur je shtatzënë nuk mund ta imagjinosh që të kërcesh rreth  një tubi striptizmi.  Por Jill MacLean vazhdon ta bëjë këtë, edhe pse shtatzënë. Ajo është një striptiste, është shtatzënë

Lexo me Shume

(FOTO) Kjo shpikje është gjeniale! Nuk ka më stres të shkoni në tualet kur jeni me fustan nusërie, mjafton të përdorni…

(FOTO) Kjo shpikje është gjeniale! Nuk ka më stres të shkoni në tualet kur jeni me fustan nusërie, mjafton të përdorni…

Ato që kanë provuar të bëhen nuse, kanë provuar dhe torturën e vërtetë për të shkuar në tualet, sidomos pasi je veshur me fustanin e madh të nusërisë. Duhet një

Lexo me Shume

Obama dhe Michelle në një tango, por jo bashkë

Obama dhe Michelle në një tango, por jo bashkë

Pavarësisht të gjitha thirrjeve për t’u kthyer në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, mori pjesë në darkën e presidentit argjentinas, Mauricio Macri, në Buenos Aires

Lexo me Shume

Ja si do ta “shkundë” eklipsi hënor jetën tuaj dashurore. Mbahuni fort!

    Ja si do ta “shkundë” eklipsi hënor jetën tuaj dashurore. Mbahuni fort!

Të mërkurën, 23 mars, ka një eklips hënor tek Peshorja, shenja e partneritetit dhe angazhimit. Eklipset janë si një lojë këmbyese që sjellin ngjarje të shpejta dhe të papritura. Hëna

Lexo me Shume

Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

  Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

Kur bëhet fjalë për filma të animuar harrojmë ndonjëherë që janë njerëz realë ata që i japin zë karakterit  e

Lexo me Shume

Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Një grua e quajtur Francie ka shpërndarë një foto në një grup në Facebook të quajtur NYC. Ajo ka

Lexo me Shume

Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

  Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

Të bësh dhuratën e përsosur të Krishtlindjes është një detyrë torturuese, për më tepër kur këtë dhuratë të duhet t’

Lexo me Shume

Shtyhet koncerti i Rolling Stones për shkak të Obamës

  Shtyhet koncerti i Rolling Stones për shkak të Obamës

Dje forcat ajrore presidenciale u ulën në aeroportin ndërkombëtar të Jose Marti duke shënuar fillimin e turneut triditor të Obamës

Lexo me Shume

Evolimi i “selfie”-t

  Evolimi i “selfie”-t

“Selfie” ka evoluar shumë shpejt. Vazhdon të jenë epidemi, për shembull “selfie” me gojën si peshk, duke fryrë buzët, trendi

Lexo me Shume

Dedikimi prekës i gruas së Artan Lames

  Dedikimi prekës i gruas së Artan Lames

Bashkëshortja e Artan Lames, Mirela Lame, i ka dedikuar bashkëshortit të saj prej 21 vitesh një mesazh shpresëdhënës. Mes falënderimeve

Lexo me Shume

Xhemi Shehu, një aktore e re në horizont

  Xhemi Shehu, një aktore e re në horizont

Kjo është java e tretë e sezonit të ri të “Portokalli”, i cili shfaqet çdo të diel në ekranin e

Lexo me Shume

Ja sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për fëmijët. Çdo prind duhet ta shikojë këtë video

  Ja sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për fëmijët. Çdo prind duhet ta shikojë këtë video

I madh e i vogël, çdo njeri sot në botë ka një adresë në mediat sociale. Por përdorimi i këtij

Lexo me Shume

Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

  Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

Ndoshta ky është çmimi që ata paguajnë për të qenë të talentuar, edhe pse kjo nuk i shpjegon ata studentë

Lexo me Shume

8 filmat më të bukur të të gjithë kohërave me tematikë dasmash

  8 filmat më të bukur të të gjithë kohërave me tematikë dasmash

  Jeni duke planifikuar dasmën? Ju ka pushtuar ankthi dhe nuk dini se si të organizoni idetë? Mos ndoshta ju

Lexo me Shume

9 mendime që nuk i kisha derisa u bëra baba

  9 mendime që nuk i kisha derisa u bëra baba

  “Unë nuk kujdesem më  për pamjen time në publik”. Xhinse të vjetra? Kujt i intereson! Një triko që nga

Lexo me Shume

7 të famshëm që kanë tentuar vetëvrasjen

  7 të famshëm që kanë tentuar vetëvrasjen

Mund të duket sikur ata kanë gjithçka, por shumë prej tyre janë duke luftuar me jetën, madje disa kanë zgjedhur

Lexo me Shume

26-vjeçari, pjesë e funeralit të tij

  26-vjeçari, pjesë e funeralit të tij

Damaris Marin është një balsamosës i agjencisë funerale “Marin Funeral Home” në Porto Riko dhe për familjen Diaz Beato tashmë

Lexo me Shume