Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Dedikimi prekës i gruas së Artan Lames

    Dedikimi prekës i gruas së Artan Lames

Bashkëshortja e Artan Lames, Mirela Lame, i ka dedikuar bashkëshortit të saj prej 21 vitesh një mesazh shpresëdhënës. Mes falënderimeve për gatishmërinë e mjekëve dhe përkrahjen e miqve, ajo i

Lexo me Shume

Xhemi Shehu, një aktore e re në horizont

    Xhemi Shehu, një aktore e re në horizont

Kjo është java e tretë e sezonit të ri të “Portokalli”, i cili shfaqet çdo të diel në ekranin e Top Channel. Ky sezon i ri ka nisur me personazhe

Lexo me Shume

Ja sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për fëmijët. Çdo prind duhet ta shikojë këtë video

    Ja sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për fëmijët. Çdo prind duhet ta shikojë këtë video

I madh e i vogël, çdo njeri sot në botë ka një adresë në mediat sociale. Por përdorimi i këtij rrjeti social tek adoleshentët sjell shumë pasoja, të cilat mund

Lexo me Shume

Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

    Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

Ndoshta ky është çmimi që ata paguajnë për të qenë të talentuar, edhe pse kjo nuk i shpjegon ata studentë të arteve që teshtijnë në një tablo dhe e quajnë kryevepër,

Lexo me Shume

8 filmat më të bukur të të gjithë kohërave me tematikë dasmash

    8 filmat më të bukur të të gjithë kohërave me tematikë dasmash

  Jeni duke planifikuar dasmën? Ju ka pushtuar ankthi dhe nuk dini se si të organizoni idetë? Mos ndoshta ju duket se gjithçka do të jetë një dështim apo të

Lexo me Shume

9 mendime që nuk i kisha derisa u bëra baba

    9 mendime që nuk i kisha derisa u bëra baba

  “Unë nuk kujdesem më  për pamjen time në publik”. Xhinse të vjetra? Kujt i intereson! Një triko që nga viti 1993? Rruajtja e mjekrës? Oh, ka shumë punë. Fatmirësisht,

Lexo me Shume

7 të famshëm që kanë tentuar vetëvrasjen

    7 të famshëm që kanë tentuar vetëvrasjen

Mund të duket sikur ata kanë gjithçka, por shumë prej tyre janë duke luftuar me jetën, madje disa kanë zgjedhur t’i japin fund asaj. Ja 7 të famshëm të cilët

Lexo me Shume

26-vjeçari, pjesë e funeralit të tij

    26-vjeçari, pjesë e funeralit të tij

Damaris Marin është një balsamosës i agjencisë funerale “Marin Funeral Home” në Porto Riko dhe për familjen Diaz Beato tashmë është një njeri i nderuar. Ai ka përmbushur dëshirën e

Lexo me Shume

Kush është e virgjër përfiton një bursë studimi falas

  Kush është e virgjër përfiton një bursë studimi falas

Një kryetar komune në Afrikën e Jugut ka shpërblyer me bursa 16 adoleshente që kanë ruajtur virgjërinë gjatë shkollës së

Lexo me Shume

13 ide të gabuara rreth nënave beqare

  13 ide të gabuara rreth nënave beqare

Të jesh një nënë beqare nuk do të thotë se nuk je e lumtur, je e vetmuar apo je për

Lexo me Shume

Ja çfarë tregojnë thonjtë për personalitetin tuaj

  Ja çfarë tregojnë thonjtë për personalitetin tuaj

  Japonezët janë të famshëm për artin e Feng Shiu-t, sushin dhe kimonot ekstravagante. Por ata njihen edhe për diçka

Lexo me Shume

8 arsye pse nuk duhet ta fshini llogarinë e Facebook-ut

  8 arsye pse nuk duhet ta fshini llogarinë e Facebook-ut

Do të jeni “i jashtëm” Fshirja e llogarisë do t’ju largojë pak nga miqtë, bashkëpunëtorët e biznesit  dhe të njohurit

Lexo me Shume