Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

E keni menduar ndonjëherë pse nuset vishen me të bardha?

E keni menduar ndonjëherë pse nuset vishen me të bardha?

Çdo nuse, e cila ëndërron të ecë  përgjatë një rruge të shtruar me petale, e ndjekur nga një bisht i gjatë fustani të bardhë, duhet t’ia dijë për faleminderit mbretëreshës

Lexo me Shume

Shkon në parukeri për të larë flokët dhe përfundon në spital. Kujdes, kjo mund t’ju ndodhte edhe juve!

    Shkon në parukeri për të larë flokët dhe përfundon në spital. Kujdes, kjo mund t’ju ndodhte edhe juve!

Kur Elizabeth Smith vizitoi një sallon bukurie nuk i shkonte në mendje se do të përfundonte në spital dhe se fati do e mbante gjallë. Kur mjekët i thanë të

Lexo me Shume

6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

    6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

Edhe pse në fillim të lidhjes mund të jeni të bindur që personi që keni zgjedhur të keni në krahë është i duhuri dhe ju me zor prisni të martoheni

Lexo me Shume

11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

    11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

Një rregull  i pashkruar thotë se gërshetat nuk janë për ato vajza që kanë flokë të shkurtër. Por nuk është kështu! Edhe pse është pak më e vështirë  të bëhen

Lexo me Shume

Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

    Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

Fotografja rumune Mihaela Noroc ka udhëtuar rreth botës vetëm me një aparat fotografik. Ajo ka fotografuar me qindra femra në vende të ndryshme. Noroc ka filluar projektin e saj “Atlasi

Lexo me Shume

20 meshkujt më të bukur në botë

    20 meshkujt më të bukur në botë

Kur flasim për meshkujt e bukur nuk e kemi fjalën vetëm për bukurinë fizike, por edhe për hijeshinë, burrërinë dhe çdo gjë që i karakterizon ata. Shfletoni galerinë për të

Lexo me Shume

John Travolta do vetëm masazhatorë meshkuj dhe me muskuj

    John Travolta do vetëm masazhatorë meshkuj dhe me muskuj

Pavarësisht akuzave të shumta ndër vite, John Travolta insiston në punësimin e masazhatorëve meshkuj dhe mundësisht me muskuj. “Ai ka nevojë për një masazhator mashkull”, – ka thënë një burim

Lexo me Shume

Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

    Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

Gruaja që është përzgjedhur si mësuesja më e mirë në botë është nga Palestina dhe është rritur në një kamp refugjatësh pranë Betlehemit. Ajo mori trofeun në një vlerë prej

Lexo me Shume

Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

  Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

Këngët e Rihanna-s si ninulla për fëmijë. Është gati e pabesueshme se sa mirë këngët e Rihanna-s  mund të përkthehen

Lexo me Shume

Ndiheni gjeni? Ja 5 shenjat që jua vërtetojnë

  Ndiheni gjeni? Ja 5 shenjat që jua vërtetojnë

1. Jeni shumë kuriozë Gjenitë janë kuriozë pothuajse për gjithçka. Ata duan të kuptojnë njerëzit e tjerë, gjithçka që i

Lexo me Shume

(VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

  (VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

Kur je shtatzënë nuk mund ta imagjinosh që të kërcesh rreth  një tubi striptizmi.  Por Jill MacLean vazhdon ta bëjë

Lexo me Shume

(FOTO) Kjo shpikje është gjeniale! Nuk ka më stres të shkoni në tualet kur jeni me fustan nusërie, mjafton të përdorni…

(FOTO) Kjo shpikje është gjeniale! Nuk ka më stres të shkoni në tualet kur jeni me fustan nusërie, mjafton të përdorni…

Ato që kanë provuar të bëhen nuse, kanë provuar dhe torturën e vërtetë për të shkuar në tualet, sidomos pasi

Lexo me Shume

Obama dhe Michelle në një tango, por jo bashkë

Obama dhe Michelle në një tango, por jo bashkë

Pavarësisht të gjitha thirrjeve për t’u kthyer në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, mori pjesë

Lexo me Shume

Ja si do ta “shkundë” eklipsi hënor jetën tuaj dashurore. Mbahuni fort!

  Ja si do ta “shkundë” eklipsi hënor jetën tuaj dashurore. Mbahuni fort!

Të mërkurën, 23 mars, ka një eklips hënor tek Peshorja, shenja e partneritetit dhe angazhimit. Eklipset janë si një lojë

Lexo me Shume

Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

  Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

Kur bëhet fjalë për filma të animuar harrojmë ndonjëherë që janë njerëz realë ata që i japin zë karakterit  e

Lexo me Shume

Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Një grua e quajtur Francie ka shpërndarë një foto në një grup në Facebook të quajtur NYC. Ajo ka

Lexo me Shume

Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

  Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

Të bësh dhuratën e përsosur të Krishtlindjes është një detyrë torturuese, për më tepër kur këtë dhuratë të duhet t’

Lexo me Shume

Shtyhet koncerti i Rolling Stones për shkak të Obamës

  Shtyhet koncerti i Rolling Stones për shkak të Obamës

Dje forcat ajrore presidenciale u ulën në aeroportin ndërkombëtar të Jose Marti duke shënuar fillimin e turneut triditor të Obamës

Lexo me Shume

Evolimi i “selfie”-t

  Evolimi i “selfie”-t

“Selfie” ka evoluar shumë shpejt. Vazhdon të jenë epidemi, për shembull “selfie” me gojën si peshk, duke fryrë buzët, trendi

Lexo me Shume

Dedikimi prekës i gruas së Artan Lames

  Dedikimi prekës i gruas së Artan Lames

Bashkëshortja e Artan Lames, Mirela Lame, i ka dedikuar bashkëshortit të saj prej 21 vitesh një mesazh shpresëdhënës. Mes falënderimeve

Lexo me Shume

Xhemi Shehu, një aktore e re në horizont

  Xhemi Shehu, një aktore e re në horizont

Kjo është java e tretë e sezonit të ri të “Portokalli”, i cili shfaqet çdo të diel në ekranin e

Lexo me Shume