Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Dietat ju mashtrojnë, ja çfarë të konsumoni

    Dietat ju mashtrojnë, ja çfarë të konsumoni

Harrojeni një moment numërimin e kalorive. Çelësi i të humburit peshë është të konsumosh djathë, të hash çokollatë dhe të pish verë të kuqe. Këtë e thotë një shkencëtar i

Lexo me Shume

(Video) E tmerron duke e rrëmbyer, pastaj i propozon për martesë

(Video) E tmerron duke e rrëmbyer, pastaj i propozon për martesë

Një grua mendoi se po grabitej nga një bandë në Lousville, kur në fakt i dashuri i saj e kishte planifikuar rrëmbimin në funksion të një propozimi për martesë. Taylor

Lexo me Shume

Qukat, seksi dhe të nevojshme

    Qukat, seksi dhe të nevojshme

Qukat në fytyrën e femrave, por edhe të meshkujve, janë kthyer në trend ditët e sotme. Këto pika të vogla natyrale janë një trend i ri i Instagram-it, aq sa shumë

Lexo me Shume

7 gjëra që nuk i dini rreth të brendshmeve që vishni

    7 gjëra që nuk i dini rreth të brendshmeve që vishni

Njerëzit e nënvlerësojnë seriozisht fuqinë e rrobave të brendshme. Shumica e njerëzve anashkalojnë të brendshmet dhe rëndësinë e tyre. Gabimet me të brendshmet mund të fillojnë që nga përmasat e

Lexo me Shume

20 fotografi prekëse, të cilat risjellin emocionet e së kaluarës

20 fotografi prekëse, të cilat risjellin emocionet e së kaluarës

  Taylor Jones, themeluesi i blogut  “Dear Photography”, po shihte një ditë një kuti me fotografi të vjetra të familjes, kur gjeti një foto të vëllait të tij të vogël

Lexo me Shume

Gjërat që një femër duhet t’i dijë para se të martohet

    Gjërat që një femër duhet t’i dijë para se të martohet

Po planifikoni të martoheni së afërmi? Apo jeni të martuar tashmë? Martesa është një fjalë që simbolizon përkushtimin, përgjegjshmërinë, pranimin, bashkimin dhe padyshim dashurinë. Siç thuhet rëndom, jo çdo gjë

Lexo me Shume

(Sondazh) Politikanët që doni dhe urreni më shumë në Shqipëri

(Sondazh) Politikanët që doni dhe urreni më shumë në Shqipëri
Lexo me Shume

5 frazat më “të bezdisshme” që personat pa fëmijë u thonë atyre me fëmijë!

    5 frazat më “të bezdisshme” që personat pa fëmijë u thonë atyre me fëmijë!

Nënat, të rejat si edhe ato që janë bërë të tilla vite më parë, i njohin shumë mirë vështirësitë që një femër kalon gjatë shtatzënisë. Ndërkohë, kur të tjerët shprehen

Lexo me Shume

10 histori “horrori” që motra i bën motrës

  10 histori “horrori”  që motra i bën motrës

Disa vajza kanë treguar historitë e jetës, me motrat e tyre. Kush ka motër mund të ketë kaluar ndonjëherë në

Lexo me Shume

Fundi që bëri të gjithë të imagjinonin një shpërthim menstrual

  Fundi që bëri të gjithë të imagjinonin një shpërthim menstrual

Ky fund është kthyer në një virus për të gjitha femrat që ndjekin modën. Shihni fotografinë bashkangjitur dhe jepni një

Lexo me Shume

Trendi i fundit në rrjetet sociale “Iphone 6 ndryshon madhësinë e gjunjëve tuaj.”

  Trendi i fundit në rrjetet sociale “Iphone 6 ndryshon madhësinë e gjunjëve tuaj.”

Iphone 6 ka hapur një sfidë virale, në Kinë ku femrat mbulojnë gjunjtë e tyre për të provuar se këmbët

Lexo me Shume

“Lopë e trashë!” – Ja si i përgjigjet modelja Iskra Lawrence komentit të ndjekësit

“Lopë e trashë!” – Ja si i përgjigjet modelja Iskra Lawrence komentit të ndjekësit

Modelja e masës ‘XL’ Iskra Lawrence, ambasadore e Shoqatës Kombëtare të Çrregullimeve të të Ushqyerit, ndjehet tashmë e lodhur dhe

Lexo me Shume

Modelja e parë me sindromën Down e përzgjedhur si imazh i një linje kozmetike

  Modelja e parë me sindromën Down e përzgjedhur si imazh i një linje kozmetike

Linja e kozmetikës “Beauty & Pine-Ups” ka zgjedhur si imazh modelen 32-vjeçare Katie Meade.  Kjo është hera e parë që një

Lexo me Shume

Ja si tallet ky grafik dizajner me trendet më të çmendura të bukurisë

  Ja si tallet ky grafik dizajner me trendet më të çmendura të bukurisë

Pasi hodhi disa foto në Twitter, grafik-dizajneri James Fridman filloi të marrë shumë kërkesa  nga njerëzit për t’i  transformuar ata me

Lexo me Shume

Çfarë duhet të hani në qoftë se ndiheni të lodhur

  Çfarë duhet të hani në qoftë se ndiheni të lodhur

Ndiheni vazhdimisht të lodhur dhe nuk dini se si të veproni rreth këtij fakti? Ndoshta jeni duke mbajtur dietë, por

Lexo me Shume

Ku duhet të shkoni në takimin tuaj të parë sipas shenjës së horoskopit

Ku duhet të shkoni në takimin tuaj të parë sipas shenjës së horoskopit

Takimet e para janë gjithnjë të rëndësishme  dhe  ne ndeshemi me sikletin më të madh se çfarë duhet të veshim,

Lexo me Shume

Çfarë thotë kafeina që konsumoni rreth personalitetit tuaj?

Çfarë thotë kafeina që konsumoni rreth personalitetit tuaj?

Nëse jeni një adhurues i kafeinës padyshim që duhet ta lexoni këtë artikull. Ndoshta i keni provuar të gjitha llojet

Lexo me Shume

Sekrete bukurie për çdo shenjë horoskopi

  Sekrete bukurie për çdo shenjë horoskopi

Mënyra se si yjet janë vendosur në ditën tuaj të lindjes thotë shumë për ty dhe personalitetin tënd. Renditjes së

Lexo me Shume

9 këshilla për të gjetur reçipetat e duhura për ju

  9 këshilla për të gjetur reçipetat e duhura për ju

Femrat ankohen gjithnjë që nuk gjejnë dot veshjen e përshtatshme. Por në rastin e reçipetave është edhe më e vështirë.

Lexo me Shume

(Video) Ju prezantojmë gjyshen më të fortë në botë

(Video) Ju prezantojmë gjyshen më të fortë në botë

Ndiheni të pamotivuar? Ju mungon dëshira për t’u marrë me aktivitete fizike? Epo, do të habiteni kur të njihni “gjyshen

Lexo me Shume

21 mësuesit më të paparë të të gjitha kohërave

  21 mësuesit më të paparë të të gjitha kohërave

  Të gjithëve na ka rastisur të kemi takuar apo njohur të paktën një mësues në shkollë, që është kthyer

Lexo me Shume