Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nuk dini si të pastroni këpucët e kamoshit? Ne ju japim një zgjidhje të thjeshtë

Nuk dini si të pastroni këpucët e kamoshit? Ne ju japim një zgjidhje të thjeshtë
January 07
19:51 2018

Së fundmi këpucët e kamoshit janë mjaft “in” por duhet ti ruani ato pasi po u bënë pis vështirë të pastrohen. Të gjithë vrasin mëndjen se si mund të pastrohen pa lënë shenja të tjera. Edhe pse duket e pamundur ne tashmë mund tu japim një zgjidhje.

Për të pastruar këpucët e kamoshit ju duhen vetëm dy përbërës që ju ndodhen në shtëpi: bukë dhe uthull të bardhë.

Sigurohuni që buka të jetë e ndenjur dhe e fortë. Hidhni në të pak uthull të bardhe dhe fshini butësisht sipërfaqen e këpucës. PËrsëriteni këtë disa herë derisa këpucët e kamoshit të jenë sërish të pastra./Blitz.al/

Komento
Shperndaje