Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Një nënë rrezikon dënimin me 5 vite burg, goditi me shapkë të birin 38-vjeçar

Një nënë rrezikon dënimin me 5 vite burg, goditi me shapkë të birin 38-vjeçar
November 07
11:51 2016

Një grua në Turqi është duke u përballur me një akuzë të rëndë që mund t’i kushtojë edhe lirinë, kjo për shkak se goditi me shapkë djalin e saj 38-vjeçar.  63-vjeçarja  mund të përballet me një dënim prej 5 vitesh sepse djali i saj ka paraqitur në gjykatë një padi kundër nënës së tij pasi kjo e fundit e kishte gjuajtur me një shapkë plastike. Gjatë një diskutimi me tone të larta në shtëpi, Senat Guzel i hodhi pantoflën e saj të birit Hasan Guzel. Prokuroria ka nisur një hetim dhe ka përgatitur një padi penale lidhur me rastin duke kërkuar kështu një masë kundër nënës nga dy deri në pesë vite burg për tentativë dhune fizike. Senay Guzel ka deklaruar se nuk e dinte që pantoflat konsideroheshin si armë.

“I hodha pantoflën djalit tim pasi ai  po më fyente. Pantofla nuk e preku atë. Po ta kisha ditur që shapkat konsideroheshin armë nuk do e kisha hedhur. Edhe nëse do e kishte kapur nuk do ishte lënduar. A ka nëna që nuk u hedhin pantofla fëmijëve të tyre në momentin që janë të zemëruara?”- ka thënë gruaja./Blitz.al/

Komento
Shperndaje