Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nga një i burgosur në një manjat multimilioner…

Nga një i burgosur në një manjat multimilioner…
October 24
16:23 2016

Njihuni me manjatin 46-vjeçar nga Malibuja, i cili e shndërroi jetën e tij brenda 13 vjetësh duke krijuar një perandori të pijes të shëndetshme. Khalil Rafati është themelues i zinxhirit të pijes “Sunlife Organics”.

Në vetëm pesë vite, ai mundi të zgjerojë biznesin e tij në gjashtë vende. E nëse trembëdhjetë vjet më parë ishte i pastrehë, i dobët dhe i veshur me rrecka, i varur nga heroina sa gati gjeti vdekjen në vitin 2001, çka u pasua me arrestimin e tij, gjithçka ndryshoi pas daljes nga burgu.

Përpara se gjithçka të merrte për mbrapsht, Rafati korri sukses në Hollywood, ku zhvilloi biznesin e tij të makinave sportive. Klientët e tij përfshinin Elizabeth Taylor, kitaristin e Guns N ‘Roses, Slash etj. Pas lirimit nga burgu, jeta e tij ndryshoi kur një mik e prezantoi me “juicing and superfoods”. Më pas, ai mundësoi konsulta me njerëz të varur nga pija, për të cilët nisi të përgatiste lëngje të shëndetshme. Fjala për atë çka ndodhte në qendrën e rimëkëmbjes “Riviera” mori dhenë dhe njerëz të shumtë nisën të konsumonin lëngun që ai përgatiste.

“Ai lëng u mendua fillimisht për rimëkëmbjen e pacientëve dhe fuqizimin e tyre, për t’u dhënë atyre forcën e nevojshme. Por më pas, shumë të tjerë nisën ta preferonin lëngun që përgatisja”, është shprehur Rafati. /Blitz.al/

manjat2

Komento
Shperndaje