Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Në funksion të kauzës, një çift vishet me kostume në formën e vaginës

May 24
19:25 2016

 

Një çift simpatik nga Brooklyn është duke shitur kostume me pamjen e një vagine për të tërhequr vëmendjen mbi të drejtat riprodhuese të grave, raporton “Page Six”.

Çifti gjithashtu është duke dhuruar për çdo kostum të shitur nga 50 cent deri në 10 dollarë. Kjo nismë ka si qëllim që gratë dhe  vajzat  në komunitetet ku jetojnë të kenë të drejta të barabarta në shërbimet që lidhen me nevojat rreth një shëndeti të mirë  mendor dhe riprodhues.

Kostumi në formën e vaginës ka një çmim prej 149 dollarësh dhe do të jetë në shitje për rreth tre muaj. Çifti nuk është prononcuar për mediat e ndoshta shkaku kryesor mund të kenë qenë shitjet dhe nisma e tyre për të qenë “superheronj të vaginës”.

Komento
Shperndaje