Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Në ditën nacionale të “selfie”-t ne ju tregojmë si të postoni një “selfie” perfekte

June 21
20:27 2016

Sot është dita nacionale e “selfie”-t. Mënyra më e mirë për të festuar këtë ditë është që të mësoni se si të bëni “selfie”-t më të bukura në Instagram. Në kohët e sotme të bësh një “selfie” është një lloj si të dërgosh mesazhe ose të lundrosh në rrjetet sociale. Njerëz të famshëm ose jo shpërndajnë çdo ditë në rrjetet sociale “selfie” të ndryshme nga momentet e ditës së tyre. Më poshtë do të gjeni disa këshilla për të bërë një “selfie” të bukur duke ndjekur mënyrat e duhura.

  1. Gjeni ndriçimin e duhur.

1

2. Kushtojini rëndësi pamjes mbrapa jush.

2

3. Merrni një pozë, duke treguar kështu edhe veshjen tuaj.

5

4. Mbani kameran lart kokës sepse nxirrni më shumë në pah tiparet.

4

5. Bëni diçka argëtuese. “Selfie” nuk do të thotë të jeni patjetër seriozë, ju mund të tregoni edhe diçka argëtuese ose gazmore dhe do të dukeni përsëri bukur.

6

Komento
Etiketimet
Shperndaje