Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mos i tolero këto gjëra në punë, nëse kërkon një karrierë të suksesshme!

Mos i tolero këto gjëra në punë, nëse kërkon një karrierë të suksesshme!
May 11
14:30 2018

Statistikat tregojnë se njerëzit e ndryshojnë punën e tyre çdo 4 vjet. Kjo ndodh pasi ata kanë pakënaqësi të ndryshme ose thjesht gjejnë një vend më të mirë. Kur jeni në një punë duhet të kuptoni se cilat situate duhet të toleroni dhe cilat jo. Nëse ju dëshironi që të bëni një karrierë të mirë atëherë gjërat e mëposhtme

Burokracia e papërshtatshme- ju duhet të merrni lejë edhe për pushimin e drekës.

Disa gjëra si interest financiare nuk mund të diskutohen…

Shpenzimet e rastit

Marrja e fajit përsipër edhe kur nuk ke lidhje me të.

Duke punuar vetëm nëpërmjet rrjeteve sociale dhe duke mos u takuar me kolegët.

Bëni vetëm premtime dhe ngelen vetëm aq.

Të bësh favore për interest e tua.

Edhe kur je sëmurë shkon në punë.

Lini planet tuaja për punën

“Tani jemi në një situatë të vështirë”- është fraza që përdoret gjithmonë…

“Po të bëjmë nder”- një frazë e lodhshme.

Të ndryshosh prioritetet e tua gjatë gjithë kohës./Blitz.al/

Komento
Shperndaje