Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mos guxoni të bëni këto gjëra pasi keni pirë alkool!

July 26
18:05 2016

Mos merrni qetësues dhe pilula gjumi

Picture 1 of 5

Këto pilula janë të rrezikshme kur përzihen me alkoolin, madje mund të jenë kërcënuese për jetën tuaj. Ndodh që nga përdorimi i pilulave qetësuese dhe alkoolit mund të kaloni në mbidozë.

Shumë prej nesh pëlqejnë të pinë alkool, por duhet të dimë edhe rreziqet që na sjell ai. Nën ndikimin e alkoolit mund të mos jemi të ndërgjegjshëm për veprimet që bëjmë, por duhet të kemi kujdes sepse disa veprime të pandërgjegjshme mund të na kushtojnë shumë. Shfletoni galerinë për të parë se çfarë nuk duhet të  bëni pas konsumimit të alkoolit. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje