Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Modelja e parë me sindromën Down e përzgjedhur si imazh i një linje kozmetike

April 05
16:42 2016

Linja e kozmetikës “Beauty & Pine-Ups” ka zgjedhur si imazh modelen 32-vjeçare Katie Meade.  Kjo është hera e parë që një linjë kozmetike zgjedh imazh një grua me sindromën Down dhe kjo është e mrekullueshme.

Katie Meade do të prezantojë produktin për rregullimin e flokëve të quajtur “Fearless”, pikërisht për shkak të modeles. Katie ishte e patrembur dhe e gëzuar kur iu prezantua projekti, ndaj drejtuesit patën këtë ide. Linja e kozmetikës “Beauty & Pine-Ups” ka qenë gjithmonë pro fuqizimit të femrës.

Etiketimet
Shperndaje