Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mënyra si i keni larë flokët deri sot ka qenë e gabuar

Mënyra si i keni larë flokët deri sot ka qenë e gabuar
May 02
20:20 2016

Kur bëhet fjalë për të larë flokët ka vajza të cilat përdorin 5 produkte në të njëjtën kohë. Si fillim shampon, pastaj balsamin, pastaj një tjetër produkt e një tjetër. Por kjo është një traditë e vjetër.  Mjafton vetëm përdorimi i shampos dhe balsamit për të pasur flokët që dëshironi. Disa parukierë aplikojnë balsamin përpara shampos. Përdoret kjo teknikë dhe jo siç mund t’i keni përdorur më parë, sepse aplikimi i balsamit përpara shampos ushqen flokët  gjithashtu i jep mundësi shampos për t’u përhapur më mirë në flokë.  Me këtë metodë flokët duken më të butë dhe më të shëndetshëm.   Shumë parukierë flasin për produkte të ndryshme flokësh, për flokët e dëmtuar apo për flokë me shkëlqim, por mjafton vetëm të ndryshoni radhën e balsamit dhe shampos dhe do të shikoni një ndryshim të madh dhe një rezultat të përkryer te flokët tuaj.

Komento
Etiketimet
Shperndaje