Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mbani fëmijët larg rrjeteve sociale! Ja se çfarë fotosh nuk duhet të postoni…

July 29
11:37 2016

Mos tregoni vendndodhjen në fotografitë që postoni.

Picture 1 of 6

Nëse keni bërë një foto të fëmijëve në shkollën e tyre, palestër ose në një tjetër vend, mos e jepni këtë informacion në rrjetet sociale. Dikush mund ta përdorë për qëllimet e veta, madje mund të vijnë për të kontrolluar fëmijën tuaj.

Shumë njerëz kanë dëshirë të postojnë në rrjetet sociale foto të fëmijëve  për të treguar se sa të bukur e të zgjuar janë. Por shumë pak prindër mendojnë se ky aktivitet në dukje i padëmshëm mund të jetë i rrezikshëm për familjen e tyre. Shfletoni galerinë për të parë çfarë fotosh nuk duhet të postoni në rrjetet sociale dhe arsyet pse. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje