Blitz

 Breaking News

“Lopë e trashë!” – Ja si i përgjigjet modelja Iskra Lawrence komentit të ndjekësit

April 05
22:10 2016

...

...
Picture 1 of 5


Modelja e masës ‘XL’ Iskra Lawrence, ambasadore e Shoqatës Kombëtare të Çrregullimeve të të Ushqyerit, ndjehet tashmë e lodhur dhe tej mase e bezdisur nga komentet e shumta negative që i vijnë në profilin e saj në Instagram.
Për këtë ajo ka gjetur një mënyrë tepër ‘origjinale’ për t’u kundërpërgjigjur!

Duke marrë shkas nga mesazhi “Lopë e trashë” drejtuar asaj nga një prej ndjekësve, apo edhe nga akuza se ajo në të vërtetë nuk është modele por promovon obezitetin dhe të ushqyerin jo shëndetshëm, Lawrence përgjigjet duke postuar një foto teksa ha patatina!

“Kjo është për të gjithë ata persona që një herë i kanë quajtur ‘të trashë’” -shkruan ajo! – “Opinionet e të tjerëve janë budallallëqe, të gjithë e kanë një të tillë!”

Ajo gjithashtu ka hedhur një video në ‘slow motion’, ku teksa shihet që ha patatina, i tregon gishtin e mesit atyre që e ofendojnë!

“Unë ha ca të më pëlqejë! Këtë gjë e bëj në mënyrë të moderuar. Do të ha patatina po të dua, ama do të gatuaj edhe mish, e gjithashtu do të stërvitem pas kësaj. Mesazhi është i thjeshtë: Kujt “ia ndjen” se ç’mendojnë të tjerët? Ti je i vetmi person që vendos ç’është më e mira për ty!” – e mbyll postimin ajo!

✨?Had to make a #slow-mo too?…This is for anyone who has ever been called FAT. Thanks for the inspirational words on a recent pic @zseanzbrown ?? “Fat cow. It’s only cus every F****r on this planet is obese that that’s the norm… Plus-size models? give me a F*****g breaking. Everyone needs to stop eating McDonald’s, the NHS is f****d because of people like her eating too many bags of crisps.” Ps I do not condone binge eating. I eat whatever I want in moderation. I will eat crisps but I’ll also make healthy home cooked meals and workout regularly. The message is who gives a F what anyone else thinks of you. YOU are the only one who decides yourself worth✨ And sorry I’m usually not rude or give anyone the finger but these online trolls smdh ??? #iskralawrence #everyBODYisbeautiful

A video posted by ?iskra✨ (@iamiskra) on

Tags
Share