Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ky artist krijon portretet e personazheve vetëm duke lexuar librat

April 27
19:01 2016

Të gjithë të apasionuarit pas librave e dinë mirë se autorët i përshkruajnë karakteret e tyre me shumë detaje, në mënyrë që t’i bëjnë ata më tërheqës e që lexuesi t’i imagjinojë sa më mirë.

Duke u bazuar në këto detaje, artisti J. Davis arrin të krijojë identikitet e personazheve.
Me ndihmën e një programi special që përdoret edhe nga policia, ai arrin të krijojë portrete bardh e zi.

Për të vënë më në pah artin e veçantë të Davis, ne i krahasuam portretet e tij me aktorët e filmave që janë bazuar në historitë e librave të ndryshëm. Ndiqni galerinë më sipër:

 

 

Shperndaje