Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kompania e famshme publikon reklamën ku pula është “e lumtur” që shkon drejt therrjes, “kryqëzohet” nga ambientalistët…

Kompania e famshme publikon reklamën ku pula është “e lumtur” që shkon drejt therrjes, “kryqëzohet” nga ambientalistët…
February 01
22:18 2018

E keni parasysh besojmë kompaninë KFC, po ajo e cila bazë për të gjitha produktet ‘fast food’ ka mishin e pulës.

Fiks ky ‘brand’ është vënë në qendër të vëmendjes këto ditët e fundit për shkak të reklamës më të re që ata kanë realizuar. Në reklamë, shfaqet një pulë duke qeshur teksa e gëzuar shkon për tu ‘therrur’ (të paktën kështu është konceptuar kjo reklam) e për tu bërë më pas mish për produktet KFC.

Kaq ka mjaftuar që njerzit të ngrihen njëzëri kundër kësaj reklame dhe të përfshihet në këtë çështje edhe Autoriteti për Standartet e Reklamave. Kjo agjensi, mori në total 29.997 ankesa nga qytetarët.

Megjithatë, reklama ende po qarkullon në media dhe ende agjensia përkatëse nuk ka marrë një vendim mbi vazhdimësinë e saj. /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje