Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kjo vogëlushe ka nishanin më të veçantë, njësoj si e ëma

Kjo vogëlushe ka nishanin më të veçantë, njësoj si e ëma
November 09
17:39 2016

Shumë prej nesh kanë nishane në trup, por kjo vogëlushe ka një nishan identifikues. MilliAnna është 18 muajshe dhe ka lindur me një nishan në kokë prej të cilit dalin fije floku të bardhë. Këtë ajo e ka trashëguar nga nëna dhe gjyshja e saj, të cilat po ashtu e kanë balluken e bardhë. Mamaja e vogëlushes, Brianna Worthy, 23 vjeçe, rrëfen se nuk e di se deri në sa breza është trashëguar pasi gjyshja e saj është adoptuar kur ka qenë ende e vogël.  E njohur si poliosis, ky lloj nishani prodhon fije të bardha floku dhe pjesa e lëkurës në këtë zonë nuk ka pigment.

“Unë shpresoja që fëmija ime ta trashëgonte. Motra ime më e vogël nuk e kishte kur lindi kështu që unë u lumturova kur e pashë që MilliAnna e kishte trashëguar.  Megjithatë, të kesh një nishan të tillë ka edhe dobësitë e veta. Padyshim që njerëzit na shohin çuditshëm në rrugë. Shumicën e kohës unë i mirëpres komentet. Sinqerisht, ndonjëherë edhe lëndohem pasi ka komente negative”,- është shprehur mamaja e vogëlushes./Blitz.al/

PIC BY BRIANNA WORTHY / CATERS NEWS - (PICTURED:Brianna and MilliAnna) - A mum has passed on a unique birthmark that turns her hair white to her daughter the fourth generation with the striking trait. Brianna Worthy, 23, from Ridgeland, South Carolina, USA and her 18-months-old daughter, MilliAnna were both born with a white streak of hair. Known as a poliosis, the patch of hair and areas of the skin around it have no pigment causing the bleached affect. Baby MilliAnna is the fourth generation to have the distinctive mark, which is also visible on her grandmother and her great-grandmother, as well as Brianna.Adorable photos of the tot with her mum and grandma show the familys Cruella de Vil-eqsue look. SEE CATERS COPY

a1

PIC BY BRIANNA WORTHY / CATERS NEWS - (PICTURED:MilliAnna when she was first born) - A mum has passed on a unique birthmark that turns her hair white to her daughter the fourth generation with the striking trait. Brianna Worthy, 23, from Ridgeland, South Carolina, USA and her 18-months-old daughter, MilliAnna were both born with a white streak of hair. Known as a poliosis, the patch of hair and areas of the skin around it have no pigment causing the bleached affect. Baby MilliAnna is the fourth generation to have the distinctive mark, which is also visible on her grandmother and her great-grandmother, as well as Brianna.Adorable photos of the tot with her mum and grandma show the familys Cruella de Vil-eqsue look. SEE CATERS COPY

Komento
Shperndaje