Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto veprime të “çmendura” i kemi bërë të gjithë në emër të dashurisë në adoleshencë

June 09
17:44 2016

Besojmë se u ndodh të gjithëve që t’u rikthehen kujtimeve dhe momenteve që kanë kaluar në adoleshencë, sidomos kur mblidhen sërish me miqtë e vjetër. Por në gjithë këto kujtime, i mbani mend ato “çmenduritë” e vogla apo të mëdha që keni bërë për të rënë në sy te dikush që keni pëlqyer? Të pëlqyerit dikë ka qenë pjesa më e thjeshtë ndërkohë që më e vështira ka qenë se si t’i binit në sy në mënyrë që ai/ajo t’ju fliste i/e pari/a.

Nëse besoni se i keni harruar, nëpërmjet galerisë do t’ju kujtojmë ne gjithçka e mos thoni që nuk i keni bërë të paktën një herë këto gjëra për t’i rënë në sy atij simpatikut të gjimnazit që, përveçse shumë popullor, ka qenë edhe një sfidë më vete mes femrave të vitit të parë me ato të vitit të fundit!

Komento
Shperndaje