Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto ushqime do t’ju ndihmojnë të bëni gjumë të qetë

September 26
20:01 2016

Banane

Picture 1 of 6

Bananet shërbejnë si qetësues sepse përmbajnë triptofan, magnez dhe kalium, i cili relakson muskujt dhe ndihmon njerëzit të flenë.

Shumë njerëz ankohen se nuk i zë gjumi dhe mendojnë se ushqimi ndikon në problemet e pagjumësisë. Zakonisht është e vërtetë që përpara se të flini nuk duhet të hani rëndë, por mund të mjaftoheni me disa ushqime të lehta.

Konsumoni diçka të vogël përpara se të shkoni në shtrat dhe do të shihni se nuk do të keni probleme me pagjumësinë. Shfletoni galerinë për të parë se cilat prej këtyre ushqimeve ju ndihmojnë të bëni një gjumë të qetë./Blitz.al/

Komento
Shperndaje