Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto shenja ju tregojnë se jeni inteligjentë, edhe nëse nuk ju duket vetja i tillë

August 04
16:56 2016

Vihet re vazhdimisht se njerëzit inteligjent kanë një farë ndrojtjeje për të treguar veten, ndërkohë që ata që janë më pak inteligjentë kanë një dëshirë të jashtëzakonshme për të treguar sa më shumë nga vetja. Por si ta dallojmë më qartë nëse jemi inteligjentë ose jo? Duhet patjetër të jemi të mirë në shkenca ekzakte, apo duhet të jemi gjeni në ndonjë art?

Në fakt, sipas studimit të universitetit të Cornell-it, mjaftojnë disa aktivitete  normale, që ne i kemi bërë pa ndonjë prapamendim, për të na cilësuar si njerëz inteligjent. Ndiqni galerinë për të parë se cilat janë ato. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje