Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto pamje të frikshme stuhish do t’ju mahnisin

May 17
23:05 2016

Ky grup fotografish tregon imazhe të pabesueshme që janë bërë nga Marko Korosec, pas stuhive më të rrezikshme që kanë ndodhur. Ai  ka udhëtuar me qindra milje  për 5 javë.  Teksas, Oklahoma, Kansas, Kolorado janë pikat më të nxehta të cilat rrezikohen nga stuhitë. Marko nga Sezana, Slloveni, është meteorolog , i cili parashikon se ku dhe kur do të ketë stuhi. Fenomenet e rënda atmosferike që vijnë nga këto stuhi janë erërat dhe rrufe të rrezikshme.

Disa nga fotot e stuhive formojnë një vorbull të madhe dhe konsiderohen si të rrezikshme. Këto foto ekstreme janë bërë nga Marko pas tornados Alley.

Komento
Shperndaje