Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto janë shenjat që tregojnë se pa dashur keni hequr dorë nga dashuria

Këto janë shenjat që tregojnë se pa dashur keni hequr dorë nga dashuria
September 13
10:57 2016

Ju mendoni se keni të gjitha kushtet për të gjetur dashurinë e jetës. Jeni beqar, jeni të hapur për takime, shoqëroheni me njerëz të rinj dhe dëshironi të krijoni një lidhje. Mirëpo, për një arsye ose tjetër, ju sërish përfundoni vetëm dhe askush nuk jua mbush mendjen mjaftueshëm për të qenë krahë jush.

Psikologe Nikki Matinez ka thënë se në fakt pa dashje, pa e menduar aspak, nëse jeni në këtë situatë ju keni hequr dorë nga dashuria. Megjithatë, janë disa shenja dalluese që ju bëjnë të kuptoni nëse ky është rasti juaj apo jo. Nëse po, atëherë përpiquni të filloni të ndjeni më tepër me zemër dhe mos e kufizoni veten për t’iu dhënë seriozisht dashurisë.

  1. Ju jeni fiksuar se marrëdhëniet e dashurisë nuk funksionojnë.
  2. Nëse një takim shkon keq, ju nuk provoni të dilni në një tjetër takim.
  3. Ju nuk qëndroni dot rreth çifteve pa u ndier xheloz.
  4. Ju përtoni të dilni në takime.

/Blitz.al/

Shperndaje