Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto janë aktivitetet që ju relaksojnë njësoj si joga

June 07
13:14 2016

Stresi është ndjesia që përjetojnë më së shumti njerëzit në ditët e sotme. Në momentin që ata vendosin të bëjnë diçka për të reduktuar stresin menjëherë mendja u shkon te joga. Jo më kot joga është konsideruar aktiviteti më stres-çlirues, sepse jo vetëm të ndihmon të kesh një frymëmarrje më të mirë, por të largon edhe mendimet negative. Megjithatë, jo të gjithë do të merrnin iniciativën për të ushtruar jogën, kjo sepse ndonjëherë nuk krijohet mundësia, herë të tjera ka mungesë kohe, por ka edhe nga ata që nuk e parapëlqejnë jogën si terapi.

Pyetja që u vjen të gjithëve në mendje kur nuk kanë mundësi të merren me joga është: “A ekziston ndonjë mënyrë tjetër, e cila të jep të njëjtat përfitime si ushtrimi i jogës?” Në fakt ka dhe janë më të zakonshme nga sa mendoni ju, mjafton të kërkoni brenda vetes se cilën nga këto aktivitete shijoni më tepër.

Shperndaje