Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto janë 12 personazhet tipike që gjenden në çdo “tryezë” familjare

Këto janë 12 personazhet tipike që gjenden në çdo “tryezë” familjare
July 25
15:38 2016

Ai që kujdeset për të gjithë, gjithmonë

Picture 1 of 12

Çdo familje e ka të paktën një person që është gjithnjë i gatshëm për t'u kujdesur, edhe nëse jeni një foshnjë 4 muajshe, edhe nëse jeni 40 vjeç. Ky person gjithnjë vendos nevojën e të tjerëve përpara vetes dhe gjithmonë pyet se si shkon jeta juaj, nëse keni nevojë për ndihmë dhe si mund t’ju ndihmojë që të jeni më të lirë. Ky person ju sjell supë kur jeni sëmurë dhe mund të rrijë me orë të tëra duke ju dëgjuar pa u mërzitur.

Familja, fisi apo rrethi familjar të cilit i përkisni flet shumë për mënyrën se si e shihni veten dhe të tjerët që ju rrethojnë. Çdo familje është unike në llojin e saj, megjithatë, edhe pse traditat, zakonet dhe kulturat ndryshojnë në të gjithë botën, disa personazhe tipike i ka çdo familje. Këto karaktere dalin edhe më në pah gjatë festave familjare dhe tryezave të përbashkëta. Nëpërmjet galerisë ndiqni personazhet tipike dhe në fund, pasi të keni bërë bilancin, zgjidhni se cili ju përshtatet, sepse jemi të sigurt që dikush do t’ju ngjajë si vetja! /Blitz.al/

Komento
Shperndaje