Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto ilustrime të raportit baba-bijë do të bënin edhe një burrë të prekej!

October 07
12:18 2016

Është e vështirë që raporti baba-bijë të mund përshkruhet me anë të fjalëve pasi ky raport është nga më të veçantët. Kjo është arsyeja se pse artistja nga Ukraina, Snezhana Soosh, ka vendosur të krijojë disa piktura me anë të bojërave të ujit. Ajo i ka publikuar këto të fundit në Instagram, por menjëherë janë përhapur në rrjet.

Në këto ilustrime, çdo baba mund të kujtojë momente  spontane por shumë të bukura që ka ndarë më vajzën e tij.

 1. Edhe pse babai ka trup më të madh, ai i ka lënë vogëlushes së tij pjesën më të madhe të krevatit.

1

 1. Hapa, dollapa kush është fshehur prapa?

2

 

 1. Vogëlushja ka frikë të flejë vetëm…

stay-me

 1. Eja dredhim belin së bashku!

4

 

 1. Le të argëtohemi duke larë qenin…

5

 1. Një mënyrë se si vogëlushja mund të arrijë lartësitë!

6

 

 1. Figurat me hije në mure janë gjithnjë një dozë e nevojshme argëtimi.

7

 1. Shah mat!

8

 

 1. Mund të udhëtojmë dhe të kënaqemi në të njëjtën kohë…

9

 1. Shtëpia kthehet në teatër kukullash.

10

 

 1. Koha e çajit për t’u çlodhur nga puna.

11

 1. Pushimi i drekës!

13

 

 1. Ecja më argëtuese…

14

 1. Balerina!

15

 

 1. I vetmi superhero i jetës reale.

16

Shperndaje