Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto 5 gjëra parashikojnë nëse do të keni një marrëdhënie të suksesshme në çift

August 18
16:52 2016

1. Mënyra se si pini alkool bashkë

Picture 1 of 5

Edhe konsumimi i alkoolit ka disa zakone apo rregulla. Nëse këto nuk ju përputhen me ato të partnerit nuk do të arrini t’i kuptoni ata siç duhet. Nëse ju të dy pini bashkë kjo është një gjë e mirë, por edhe nëse të dy nuk e pëlqeni pijen sërish nuk do të jetë problem. Problem bëhet në rastin kur njëri prej partnerëve dëshiron të konsumojë alkool dhe tjetri jo.

Kur vjen fjala te gjërat që parashikojnë nëse një marrëdhënie do të jetë e suksesshme apo jo, zakonisht tentojmë të mendojmë për tema të mëdha, si besnikëria, gatishmëria, sinqeriteti etj. Por në fakt gjërat që përcaktojnë një marrëdhënie të suksesshme janë ato të papërfillshmet, por që mbajnë peshën më të madhe.

Më e rëndësishmja nga të gjitha është të mbeteni vetja deri në fund. “Është e lehtë ta duash dikë kur është i lumtur dhe i suksesshëm. Por lidhjet kanë edhe vështirësi të tjera. Nëse ju jeni vetja në çdo situatë atëherë ka më shumë shanse që marrëdhënia juaj të zgjasë dhe të jetë shumë e mirë”, – ka thënë psikologia Barbara Neitlich.

Nëpërmjet galerisë ndiqni se cilat janë disa nga aktivitetet kryesore të cilat janë parashikuese nëse mund të keni një marrëdhënie të suksesshme në çift apo jo. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje