Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këta adoleshentë të famshëm kanë ndikim të madh te fëmijët tuaj

Këta adoleshentë të famshëm kanë ndikim të madh te fëmijët tuaj
October 21
12:56 2016

Nëse pyesni se cili prej personazheve të njohur ka ndikim të madh te fëmijët tuaj duhet të shikoni listën e 30 adoleshentëve më të njohur. Të rinjtë ndikohen nga mediat sociale, ku shohin një përzierje mbresëlënëse të atletëve, aktorëve e njerëzve të njohur.

Show-t e 19-vjeçarëve në Tv kanë miliona ndjekës në rrjetet sociale. Shumë vajza të reja projektojnë linja të ndryshme mode,   për shembull si  femrat e Puma-s që bënë fushatën për produktet e bukurisë. Gjithashtu Kylie Jenner është frymëzim për shumë të rinj.

Nënat e vajzave adoleshente  duhet t’i njohin emrat si Maddie Ziegler, Viner, Shawn Mendes, Camila Cabello. Të gjithë këta janë disa adoleshentë të njohur dhe pjesë e televizionit e rrjeteve sociale.

Më poshtë do të shihni listën e disa adoleshentëve të tjerë të famshëm.

  • Sasha Obama 15 vjeç dhe Malia Obama 18 vjeç janë kthyer në model për vajzat me ngjyrë.
  • Simone Biles 19 vjeç dhe Laurie Hernandez 16 vjeç, dy gjimnastet që ishin pjesë e Lojërave Olimpike në Rio.
  • Logan Guleff 14 vjeç, kampion në MasterChef.
  • James Charles 17 vjeç është djali i parë në faqen e një reviste.
  • Gavin Grimm 17 vjeç, aktivist i LGBT.
Shperndaje