Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

July 07
18:26 2016

Hidratimi

Picture 1 of 5

Këshilla më e mirë për të pasur një fytyrë të pastër: Duhet të qëndroni të hidratuar në mënyrë që të lejoni qelizat të kryejnë funksionet e tyre në një mënyrë efektive. Gjatë verës duhet të pini më shumë ujë sesa në stinën e dimrit.

Gjatë verës duhet të përdorni më pak make up për të pasur një fytyrë sa më të pastër. Skuqja nga dielli është një faktor mjaft shqetësues, për këtë arsye duhet të siguroni mbrojtjen e duhur. Por si mund të keni një fytyrë të pastër, me shkëlqim edhe në verë? Shfletoni galerinë për të parë rutinën e përditshme që duhet të ndiqni.

Komento
Etiketimet
Shperndaje