Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këshilla më e re e mjekut: Masturbohuni në punë për të pasur rezultat!

Këshilla më e re e mjekut: Masturbohuni në punë për të pasur rezultat!
January 17
20:45 2018

Pasi lexuat titullin me shumë siguri keni menduar nëse masturbimi duhet kthyer në një rutinë gjatë pushimit në punë… dhe po, sipas mjekëve kjo do të qe një gjë e mirë!

Mark Sergeant, psikolog dhe pedagog në universitetin e Nottingham Trent ka thënë për Metro.co.uk se masturbimi në punë mund të jetë mjaft produktiv dhe është mënyra më e mirë për të çliruar stresin dhe tensionin gjatë orarit të punës.

Ndërkohë që Dr. Cliff Arnall është shprehur:” Unë besoj se masturbimi çon në më shumë përqëndrim, më pak agresivitet, më shumë produktivitet dhe më shumë buzëqeshje!”.

Nga ana tjetër, Arnall ka thënë se masturbimi nuk duhet të bazohet në fantazitë seksuale për kolegët apo shefat e zyrës sepse kjo do të çonte në rritje të tensionit dhe mungesë përqëndrimi mes punonjësve. (Për arsye që të gjithë i kuptojmë besojmë).

Në një artikull të botuar në mediat online nga një përdorues me emrin Ravishly, shkruhet se për çdo 52 minuta punë duhet të ketë 17 minuta pushim [për masturbim] që të rritet produktiviteti.

Epo, duket se e gjetëm çelësin për të urryer, mos dashur e për të shkuar me qejf në punë?! /Blitz.al/

Komento
Shperndaje