Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Keni një lidhje në distancë? Ja çfarë gabimesh nuk duhet të bëni

Keni një lidhje në distancë? Ja çfarë gabimesh nuk duhet të bëni
November 29
10:05 2016

Marrëdhëniet në distancë janë disi të vështira për t’u mbajtur. Thuhet se komunikimi është çelësi kryesor në një lidhje, por në të vërtetë nuk është vetëm kaq, kontakti fizik po ashtu është shumë i rëndësishëm.

Ndonjëherë pa e kuptuar ju jeni duke shkatërruar marrëdhënien tuaj vetëm për shkak të disa mendimeve. Më poshtë do të gjeni disa prej këtyre mendimeve të gabuara që i bëjnë marrëdhëniet në distancë shumë të vështira.

  • Njerëzit mendojnë se distanca nuk e ndryshon dashurinë. Por kjo nuk është e vërtetë, sepse distanca ftoh ndjenjat.
  • Mendoni se komunikimi online ju ndihmon të mbani lidhjen, por ky komunikim bëhet problematik në momentin që ju bëheni të varur pas tij.
  • Njerëzit harrojnë sa e rëndësishme është prekja fizike.
  • Jo gjithmonë shprehni ndjenjat e xhelozisë dhe kjo shkakton debate, madje edhe ndarjen./Blitz.al/
Shperndaje