Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Keni flokë të thatë? Ja si të shpëtoni prej tyre dhe t’u riktheni shkëlqimin

Keni flokë të thatë? Ja si të shpëtoni prej tyre dhe t’u riktheni shkëlqimin
June 15
16:52 2017

Shumë vajza kanë flokë të thatë dhe kjo gjë nuk u pëlqen aspak. Sigurisht, pasi flokët janë gjysma e bukurisë. Ju duhet të tregoheni shumë të kujdesshme që flokët të rigjenerohen. Më poshtë do të shihni disa prej gjërave që ju duhet të bëni për të pasur flokë të shëndetshëm.

  • Lajini flokët vetëm dy herë në javë.
  • Mos i prekni gjatë gjithë kohës me duar pasi i bëni të yndyrshëm.
  • Kapini bisht lart kur flini gjumë dhe mos përdorni llastik.
  • Flini në jastëkë me këllëf mëndafshi në mënyrë që ato mos ngjiten dhe të elektrizohen.
  • Nxehtësia i bën flokët e thatë, kështu që në fund të dushit kthejeni ujin nga i ftohti dhe shpëlajini një herë./Blitz.al/
Shperndaje