Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Jeni lodhur nga hekurosja? Ky spray magjik do t’ju vijë në ndihmë…

Jeni lodhur nga hekurosja? Ky spray magjik do t’ju vijë në ndihmë…
September 12
18:29 2016

 

Pasi keni larë këmishët ju duhet t’i hekurosni për të hequr rrudhat. Shpesh hekurosja është punë e vështirë. Dëshironi të shpëtoni nga hekuri? Përdorni këtë spray, i cili bën “mrekulli”.

Përbërësit:

  • shishe spray
  • ¼ filxhan ujë
  • ¼ uthull
  • balsam

Përgatitja:

Përzieni përbërësit së bashku në një shishe spray dhe pasi ta mbyllni shkundeni për t’i përzierë të gjithë së bashku. Spërkatni rrudhat me spray dhe vareni këmishën në një vend me diell ose vendoseni në tharëse për 1 minutë. Më pas do të shihni se këmisha nuk ka rrudha dhe është gati për ta veshur./Blitz.al/

Shperndaje