Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

March 29
14:14 2016

Trendet e selfie-ve në Instagram kanë evoluar shumë, duke lënë pas “duck face”, “fish gape” etj. Trendi i momentit është dora T-rex (duke nënkuptuar kthetrat e dinosaurëve). Domethënë, në një selfie “in” të  momentit duhet  të vendosësh dorën te pjesa e buzëve duke treguar thonjtë. Ky term është shpikur nga “mbretëresha” e Instagram-it.  Ky trend ka filluar të përdoret shumë nga Kylie Jenner, Selena. Gomez  dhe shumë të famshëm  të tjerë dhe shpejt do të përdoret nga shumica e përdoruesve të Instagram-it.

Komento
Etiketimet
Shperndaje