Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Inteligjencën e fëmijëve tuaj e keni vetë në dorë

April 28
19:15 2016

1

1
Picture 1 of 8

Komunikoni me fëmijët tuaj. Disa studime kanë treguar se foshnjat që nuk janë mbajtur afër nga prindërit dhe nuk kanë pasur komunikim me ta kanë pasur probleme me zhvillimin e trurit. Lidhja dhe komunikimi prind-fëmijë ndikon në aftësitë e tij për të menduar më shumë.

Prindërit dëshirojnë që fëmijët e tyre të bëhen të zgjuar dhe inteligjentë. Për të arritur këtë duhet punë. Në qoftë se e stimuloni fëmijën tuaj nëpërmjet lojërave që kur ai është bebe  mund të përshpejtoni zhvillimin e trurit të tij. Doni që fëmija juaj të bëhet inteligjent? Shfletoni galerinë për të lexuar disa këshilla se si t’i stimuloni ata.

Komento
Etiketimet
Shperndaje