Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Instagram uron festat e fundvitit nëpërmjet një opsioni të ri

Instagram uron festat e fundvitit nëpërmjet një opsioni të ri
December 11
10:13 2018

Duket se ju dha përgjigjia problemeve që Instagram ka patur kohëve të fundit. Tashmë Mark Zuckerberg ka shtuar një opsion të ri në të, atë të dërgimit të auduiove. Veç fotove, videove, video call dhe call nëpërmjet “Insta Message” tashmë mund të dërgoni edhe voice records ose të njohur ndryshe si audio.

Nëpërmjet kësaj risie, platforma e Instagram uron  të gjtihë përdoruesit për festat e fundvitit. Mark Zuckerberg  po fuqizon Instagram-in duke i shtuar opsionet që mund ti gjejmë edhe në platforma të tjera si Ëhats App, Messenger, Viber.

Menjëherë pas update-s të ri ju mund të dërgoni audio me miqtë tuaj./Blitz.al/

 

Share