Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ideja mahnitëse e nënës, ja çfarë bën ajo me vizatimet e fëmijëve

August 30
16:04 2016

Një grua ka gjetur një ide gjeniale se si t’i shfrytëzojë vizatimet e fëmijëve.

Jaimee Newberry, një dizenjuese dhe nënë e dy fëmijëve, i erdhi një ide e shkëlqyer për të bërë konkrete vizatimet e vogëlusheve. Ajo qepi një fustan të bazuar mbi vizatimet e vajzave të saj, fillimisht vetëm për t’u argëtuar. Miqtë e afërt u mahnitën nga ideja dhe Jaimee mendoi se kjo do të ishte interesante për shumë njerëz. Kështu ajo ngriti një biznes të vogël nga i cili fitonte njëkohësisht para dhe kënaqësi. Me kalimin e kohës arriti të siguronte shumë klientë të cilët dëshironin që fëmijët e tyre të vishnin fustane të cilat i kishin vizatuar vetë. Shfletoni galerinë dhe shihni disa prej punimeve të Jaimee./Blitz.al/

Shperndaje