Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

I kemi përdorur gotat plastike të kafesë gjithnjë gabim! Kjo është mënyra e saktë…

I kemi përdorur gotat plastike të kafesë gjithnjë gabim! Kjo është mënyra e saktë…
July 15
13:53 2016

Me kalimin e kohës, kafenetë e shpejta, pra ato ku marrim produktin dhe largohemi pa qëndruar me orë të gjata në tavolinë, janë shtuar në masë. Në të gjitha vendet e botës vërehet një përdorim masiv i gotave plastike të kafesë. Ato gjenden dhe merren kudo: në makinë, takime pune, zyrë, park, duke shëtitur nëpër dyqane dhe duke marrë fëmijët nga kopshti apo shkolla.

Thënë këtë, këto gota plastike janë bërë dhe mjaft “trendy”. Njerëzit vazhdimisht postojnë në rrjete sociale fotografi duke reklamuar kafetë e ndryshme që konsumojnë duke përdorur këto gota plastike.

Megjithatë, ka një problem të vogël! Ne i kemi përdorur kapakët e këtyre gotave plastike të kafesë gabim. Ato nuk përdoren për kapak të këtyre gotave, por për mbështetëse të tyre. Që ju të kuptoni më saktë se si është mënyra e duhur për t’i përdorur këto gota, ndiqni galerinë.

Komento
Shperndaje