Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gratë jetojnë më gjatë se burrat dhe jo vetëm kaq! Ja faktet e pazakonshme që nuk i dinit për to…

Gratë jetojnë më gjatë se burrat dhe jo vetëm kaq! Ja faktet e pazakonshme që nuk i dinit për to…
February 03
23:03 2018

Gratë ndryshojnë shumë nga burrat. Kur flasim ndryshime nuk themi vetëm për pamjen por edhe për të tjera gjëra.

Ndonjëherë gratë nënvlerësohen nga burrat por kjo është shumë e gabuar. Ne do tu tregojmë disa secrete të tyre që ju nuk i keni ditur më parë. Ka kaq shumë fakte të jashtë zakonshme për gratë të cilat do ti zbuloni tani:

Gratë shohin më shumë ngjyra.

Trupi femëror është më pak rezistent ndaj alkolit.

Gratë gjatë gjithë jetës së tyre hanë mesatarisht 4 kg buzëkuq.

Ato e urrejnë të bëhen pjesë e rreziqeve.

Ndikojnë në shtimin në peshë tek partnerët e tyre.

Zgjedhin më mirë të duken bukur sesa të jenë rehat.

Mund të dallojnë shumë shpejt aromat e ndryshme.

Truri i një gruaje ka rreth 9% më shumë qeliza se truri i një gruaje.

Shpikjet më të mëdha janë bërë nga gratë, si përshembull pjatalarset, pelenat e fmijëve, xhamat jo reflektues etj.

Takat në vitet 1600 ishin në një gjatësi me këpucët e burrave.

Mund të lexojnë qartë fytyrat e njerëzve që i rrethojnë.

Jetojnë më shumë se burrat, të paktën rreth 2-3 vite më shumë./Blitz.al/

Komento
Shperndaje